Mieszkańcy powiatu chełmińskiego mogą wziąć udział w dwóch projektach z rozwoju zawodowego

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Powiat chełmiński zachęca swoich mieszkańców do korzystania z projektów, realizowanych przez Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych oraz do wzięcia udziału w poradach grupowych, zaplanowanych w ramach Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Mieszkańcy Chełmna i okolic w wieku powyżej 29. roku życia mogą wziąć udział m.in. w projekcie „Gotowi na zmiany”. Skierowany jest on do osób pracujących, których zarobki nie przekraczają płacy minimalnej lub których dochody nie przekraczają ustalonych kryteriów. W projekcie mogą wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami, osoby powyżej 50. roku życia lub osoby z niskimi kwalifikacjami. Z kolei osoby poniżej 29. roku życia, które nie pracują i nie uczą się stacjonarnie, mają możliwość wzięcia udziału w projekcie „Otwarta ścieżka kariery”. Dla uczestników obu projektów przewidziano przeprowadzenie całej ścieżki rozwoju zawodowego, obejmującej poradnictwo zawodowe, szkolenia zawodowe i pośrednictwo pracy. Dla uczestników zapewnione jest stypendium szkoleniowe, catering, materiały, badania lekarskie i zwrot kosztów dojazdu. Dodatkowo młodzi z projektu „Otwarta ścieżka kariery” wezmą udział w 3-miesięcznym płatnym stażu na stanowiskach pracy, powiązanych z odbytym szkoleniem. Udział w obu projektach jest bezpłatny, a formularze rekrutacyjne należy kierować do bydgoskiego biura ASISE. Projekt „Gotowi na zmiany” będzie realizowany do końca października, a „Otwarta ścieżka kariery” do końca września tego roku.

REKLAMA

Aktywizację zawodową swoich mieszkańców czynnie wspiera także Powiatowy Urząd Pracy w Chełmnie. W nadchodzących miesiącach zorganizuje on dwie porady grupowe dla osób, zainteresowanych zwiększeniem swoich możliwości na polu poszukiwania pracy. Zajęcia „ABC poszukiwania pracy” odbędą się 20 kwietnia, a zajęcia „Wizytówka zawodowa” 25 maja i 29 czerwca. Spotkania będą organizowane w godz. 9.00-12.00 w pokoju nr 15 w chełmińskim PUP-ie. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr. tel.: (56) 686 00 41.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *