Mieszkańcy miasta i gminy Chełmża wspólnie upamiętnią 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Box2 Chełmża Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

To wspólna inicjatywa mieszkańców Chełmży i gminy Chełmża. 2 kwietnia o godz. 21 pod kopcem Ziemia Polaków w Kończewicach wspólnie upamiętnią 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

“Z inicjatywy Mieszkańców Miasta i Gminy Chełmża zrodziła się myśl o spotkaniu w 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II” – czytamy w zaproszeniu na to wydarzenie.

REKLAMA

Zaplanowano je 2 kwietnia o godz. 21 pod kopcem Ziemia Polaków w Kończewicach. “Pragniemy w tym dniu dołączyć do wiernych na całym świecie, którzy zapalają światło dla papieża Polaka w godzinie jego śmierci – 21.37”.

“Pod kamiennym obeliskiem z tablicą pamiątkową poświęconą Wielkiemu Polakowi złożymy symboliczne światło pamięci. Każdy uczestnik sotkania zapali własne światło. Modlitwą oddamy hołd świętemu Janowi Pawłowi II. Organizatorzy nie przewidują wystąpień publicznych” – piszą autorzy tej inicjatywy.

Wśród nich jest burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński, wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki, parafia Świętego Mikołaja Biskupa w Chełmży, parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nawrze oraz Stowarzyszenie Budowy Kopca Ziemia Polaków w Kończewicach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *