Mieszkańcy Krobi doczekają się kanalizacji

Box2 Lubicz Powiat toruński
Fot. nadesłane

W Krobi wkrótce ruszą prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący 2,7 km sieci, zakończyć się ma do 1 listopada br.

W piątek 22 marca wójt Marek Nicewicz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, spółką „Wimar” z Koronowa. Całkowita kwota zadania to 3,2 mln zł.

REKLAMA

–  Podpisanie umowy stało się to możliwe dzięki zmianie parametrów przetargu – mówi wójt Marek Nicewicz.

Przekazanie placu budowy tegorocznej inwestycji w Krobi nastąpiło 26 marca, a zakończenie prac planowane jest na 31 października tego roku.

Gmina do tej pory sześciokrotnie ogłaszała przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej w aglomeracji lubickiej. Jednak ze względów formalnych, m.in. zbyt wysoką cenę w stosunku do kosztorysu lub wycofanie się kontrahenta po ogłoszeniu wyników przetargu, nie doszło do rozpoczęcia prac. Obecny wójt postanowił więc podzielić zadanie na odcinki oraz rozbić inwestycję na trzy lata.

Kanalizacja Krobi to pierwszy etap, obejmujący ulice: Osiedlową, Osikową, Cisową, Żytnią, Makową, Oliwkową, Olimpijską, Pod Dębami, Poprzeczną i Okrągłą. Pozostałe etapy będą realizowane w latach 2020-2021 w Lubiczu Dolnym, Lubiczu Górnym, a także w Krobi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *