Mieszkańcy gminy Łysomice mogą korzystać z aplikacji EcoHarmonogram. Do czego służy?

Box2 Łysomice Wiadomości

Aplikacja EcoHarmonogram to duże udogodnienie dla mieszkańców gminy Łysomice. Wystarczy pobrać ją na swój telefon, a następnie w specjalnym formularzu wpisać adres swojej posesji – i już można ściągnąć harmonogram wywozu odpadów.

Od momentu wprowadzenia w życie obowiązkowej segregacji śmieci harmonogram wywozu odpadów stał się dużo bardziej skomplikowany niż dotychczas. Nie jest łatwo zapamiętać, jakiego dnia przypada wywóz poszczególnych frakcji. Z pomocą przychodzi darmowa aplikacja EcoHarmonogram, która pozwala na pobranie harmonogramu wywozu odpadów komunalnych dla konkretnego adresu. Mieszkańcy gminy Łysomice także mogą z niej korzystać.

REKLAMA

– W gminie Łysomice działa już bezpłatna aplikacja EcoHarmonogram. Mieszkańcy mogą dzięki niej korzystać z automatycznych powiadomień o zbliżającym się terminie wywozu odpadów komunalnych czy zmianach w harmonogramie. Zachęcamy mieszkańców do ściągnięcia aplikacji – mówi Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice. – Harmonogramy są automatycznie aktualizowane i można je wyszukać, wpisując adres swojej posesji z nazwą miejscowości, ulicy i numerem domu. W aplikacji mieszkańcy znajdą także informacje o płatnościach za wywóz odpadów i ich terminach.

Aplikacja posiada także dodatkowe funkcjonalności, m.in. szczegółowy opis, do jakiego pojemnika należy wrzucić wskazany odpad, informacje o gminnym PSZOK-u czy możliwość zgłaszania dzikich wysypisk śmieci. Zasady sortowania śmieci, dostępne w EcoHarmonogramie, to przykład działań z zakresu eko-edukacji. Co zrobić, aby móc korzystać z aplikacji? Wystarczy ściągnąć ją na swój smartfon za pośrednictwem sklepów AppStore (dla systemu iOS), Google Play (dla systemu Android) lub Windows Phone Store (dla systemu Windows Phone), a następnie ją zainstalować – i już można korzystać ze wszystkich dostępnych udogodnień.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *