Mieszkańcy gminy Łysomice aktywnie powitali wiosnę

Box2 Łysomice Powiat toruński
Fot. nadesłane

Mieszkańcy gminy Łysomice wzięli udział w przemarszu z kijami nordic walking, aktywnie witając pierwszy dzień wiosny. Trasę 12 km pokonało 30 osób, w tym jeden mężczyzna.

Rajd rozpoczął się w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Turznie. W trakcie przemarszu uczestnicy odwiedzili wszystkie placówki w regionie – przez Gostkowo skierowali się na Zakrzewko i Ostaszewo. Tam rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski.

REKLAMA

– W 12-kilometrową trasę wyruszyliśmy pełni sił i radości – relacjonuje Marzena Lewandowska, organizatorka akcji z GBP w Turznie. – Od samego początku szły z nami panie z Klubu Seniora Szarotka. Część uczestników dołączyła do nas także po drodze. Warto zaznaczyć, że kilka osób zdecydowało się wrócić do domu tą samą trasą!

Marsz z kijami nordic walking tak spodobał się mieszkańcom, że postanowili raz w tygodniu organizować wyjścia po najbliższej okolicy. Dodatkowo raz w miesiącu planują udać się na dłuższą wyprawę.

Jak zaznacza Marzena Lewandowska, przed nami kolejne, podobne wydarzenia.

– Już jesteśmy z paniami umówione – mówi przedstawicielka filii w Turznie. – Raz w tygodniu ze sportowej atrakcji skorzystać będą mogli mieszkańcy Turzna i Ostaszewa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *