Mieszkańcy gminy Lubicz zebrali ponad 5,7 tys. zł na pomoc obywatelom Ukrainy

Box2 Lubicz Wiadomości
Był to pierwszy Lubicki Dzień Strażaka. Fot. Urząd Gminy Lubicz

Gminny Dzień Strażaka w gminie Lubicz zorganizowano w sobotę 7 maja. Zawodom towarzyszył rodzinny piknik, zorganizowany przez OSP Lubicz i sołectwo Lubicz Dolny przy współudziale Urzędu Gminy Lubicz. Wydarzenie miało charakter charytatywny. Nie zabrakło także poczęstunku i atrakcji dla najmłodszych.

Miniona sobota w gminie Lubicz upłynęła pod znakiem Lubickiego Biegu Strażaka im. Świętego Floriana o Puchar Wójta Gminy Lubicz. Dzieci miały do przebiegnięcia dystans 1 km, a dorośli 5 km. Główna nagroda przypadła w udziale Damianowi Olkowskiemu z Lipienicy, jednak każdy ze startujących zawodników otrzymał pamiątkowy gadżet. Po części sportowej mieszkańcy gminy bawili się na rodzinnym festynie. Zagrały zespoły Regaton i Pokolenia, przyjechali motocykliści, nie zabrakło też pokazu strażackiego i pokazu zumby. Zorganizowano strażacki tor przeszkód i animacje dla dzieci, malowanie twarzy czy wodne tatuaże.

REKLAMA

Wydarzenie miało charakter charytatywny. Cały dochód, zebrany w jego trakcie, przekazany zostanie na pomoc walczącej Ukrainie. Łącznie udało się zebrać ponad 5,7 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.