Mieszkańcy gminy Chełmża wiedzą, jak jeść smacznie i zdrowo!

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Fot. nadesłane

O właściwościach prozdrowotnych warzyw i owoców nie trzeba nikogo przekonywać. Co jednak zrobić, by przekonać ludzi, że są one równie smaczne, co zdrowe?  
 
Filozofię „ekokuchni”, stawiającej na jakość używanych produktów – tak by posiłki spełniały wymogi zdrowego i pełnowartościowego odżywiania – poznawali uczestnicy warsztatów „Ekokuchnia – zdrowie na talerzu”. W warsztatach i degustacjach, jakie odbywały się pod okiem instruktora kulinarnego w świetlicach wiejskich w Zelgnie, Witkowie i Świętosławiu, wzięło w sumie udział 80 osób.

– W proponowanej przez nas ekokuchni pokazywaliśmy, jak przygotowywać potrawy wolne od substancji konserwujących, wzmacniaczy smaków i zapachów. Ten rodzaj kuchni ma za zadanie zmianę nawyków żywieniowych, przyzwyczajenie do naturalnych smaków – mówi pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Stanisława Stasieczek, prekursorka gminnych inicjatyw prozdrowotnych.

REKLAMA

W pozyskaniu dotacji na sfinansowanie projektu z budżetu powiatu toruńskiego pomogła OSP w Zelgnie jako wnioskodawca o środki. Inicjatywę organizacyjnie i finansowo wsparł również samorząd gminy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *