Mieszkańcy DPS w Browinie są zdrowi. Aktualne informacje epidemiologiczne

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj został potwierdzony wynik dodatni w kierunku COVID-19 u jednego z pracowników Domu Pomocy Społecznej w Browinie. Placówka została zamknięta, a zakażonego pracownika przewieziono do izolatorium w Ciechocinku. Wymazy do badań pobrano od wszystkich mieszkańców i personelu.

Starostwo Powiatowe w Toruniu otrzymało wyniki dziś rano.

REKLAMA

Wszyscy podopieczni Domu Opieki Społecznej w Browinie są zdrowi. Badania, które dzisiaj otrzymaliśmy to potwierdzają – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Olszewski, starosta toruński.

Badania wykazały także, że zdrowi są wszyscy pracownicy – poza jedną osobą, u której zakażenie koronawirusem potwierdzono w czwartek. Nie ma jeszcze czterech wyników pracowników, ale – jak mówi starosta toruński – wszystko wskazuje na to, że i te wyniki będą ujemne. W Browinie przebywa obecnie 120 podopiecznych, a opiekuje się nimi zespół 73 osób.

Na chwilę obecną w Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono koronawirusa u 134 osób, z których 88 już wyzdrowiało. W aktywniej kwarantannie pozostaje w dalszym ciągu 377 mieszkańców. To prawie o połowę mniej, niż dwa tygodnie temu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.