„Mieszkańcy Chełmży – szczepimy się”. Miasto przygotowało loterię dla zaszczepionych

Box2 Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

Choć liczba zakażeń koronawirusem jest mniejsza niż jeszcze kilka tygodni temu, to wciąż niezwykle ważne jest, aby skorzystać z możliwości szczepienia. Dzięki temu być może uda się uniknąć powrotu obostrzeń. W Chełmży trwa więc zachęcanie mieszkańców do szczepień przeciw Covid-19. Miasto ogłosiło loterię z atrakcyjnymi nagrodami, a w czasie Dni Chełmży uruchomi specjalny punkt szczepień bez rejestracji. Kiedy będzie można z niego skorzystać i jak można wziąć udział w loterii?

Zaszczepienie jak największej liczby osób jest podstawą do przywracania stanu sprzed pandemii. Spadek zachorowań napawa optymizmem, jednak nie można wykluczyć kolejnej fali pandemii. W Polsce pierwsze szczepienia przeciw Covid-19 miały miejsce jeszcze w ubiegłym roku. Od tego czasu szczepionkę mogły przyjmować kolejne grupy. Chełmża zachęca swoich mieszkańców do szczepień. W sobotę 17 lipca będą oni mogli skorzystać ze szczepionki jednorazowej w punkcie szczepień przygotowanym specjalnie z okazji Dni Chełmży. To, co być może zachęci do szczepień, to fakt, iż niepotrzebna będzie wcześniejsza rejestracja. Tymczasowy punkt szczepień mieścił się będzie w budynku klubu KST Włókniarz przy Bulwarze 1000-lecia. 

REKLAMA

To jednak niejedyny sposób miasta na zachęcenie mieszkańców do przyjęcia szczepionki. Przygotowano bowiem loterię, w ramach której wygrać będzie można atrakcyjne nagrody. Warunek? Między 15 lipca a 15 września trzeba zaszczepić się przeciw Covid-19 w dowolnym punkcie szczepień. Mowa tu o pełnym szczepieniu dwoma dawkami lub przyjęciu szczepionki jednorazowej Johnson & Johnson. Loteria odbywa się pod hasłem „Mieszkańcy Chełmży – szczepimy się” i obejmuje tylko mieszkańców miasta. 

By wziąć udział w loterii, konieczne jest przygotowanie kserokopii zaświadczenia o zaszczepieniu się. Wraz z dopisanym adresem zamieszkania należy ją wrzucić do skrzynki w Punkcie Szczepień Powszechnych (Hala Widowiskowo-Sportowa) lub w Urzędzie Miasta Chełmży przy ul. Hallera 2.

Losowanie nagród w ramach loterii odbędzie się pod koniec września. Do rozlosowania przygotowano 30 bonów, każdy o wartości 250 zł, oraz kubki z widokiem Chełmży. Bony zrealizować można w Centrum Handlowym Atrium Copernicus w Toruniu. Nagrody są atrakcyjne, a zdobycie ich nie jest trudne – wystarczy szczepienie i odrobina szczęścia w losowaniu.

Punkt Szczepień Powszechnych w Chełmży mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Hallera 2 (wejście od ul. Paderewskiego, przy Wieży Ciśnień), nr tel. 787 910 368. Działać zaczął na początku maja, a jego obsługą zajął się Szpital Powiatowy w Chełmży. Poza tym w Chełmży szczepienia prowadzą jeszcze dwie placówki POZ: Przychodnia Chełmżyńska przy ul. Kościuszki 4, nr tel. 56 675 33 00 oraz Przychodnia Neuca w Chełmży przy ul. Szewskiej 4, nr tel. 56 675 65 20.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród w ramach loterii „Mieszkańcy Chełmży – szczepimy się”, można skorzystać z któregoś z wymienionych wyżej punktów szczepień lub ze wspomnianego punktu przygotowanego na Dni Chełmży. Warto jednak dodać, że nie musi to być punkt zlokalizowany na terenie miasta. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *