Mieszkańcy Chełmży mogą już korzystać ze zmodernizowanej pływalni

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Prace termomodernizacyjne w budynku pływalni krytej w Chełmży zakończyły się jeszcze w zeszłym roku. Teraz podpisana została umowa, która ostatecznie domyka tę inwestycję. 

18 lutego w Urzędzie Marszałkowskim doszło do podpisania umowy o dofinansowanie w formie zaliczki i refundacji projektu dotyczącego prac w budynku krytej pływalni w Chełmży. Pod dokumentem swoje podpisy złożyli burmistrz miasta Jerzy Czerwiński oraz skarbnik Krystyna Lulka. Mimo że modernizacja budynku zakończyła się jeszcze w zeszłym roku, umowa podpisana została dopiero teraz.

REKLAMA

Dla nas jest to korzystniejsze, kiedy umowę podpisujemy później – wtedy odnosi się ona do wartości po przetargu, a nie do wartości kosztorysowej. One niestety często różnią się od siebie, na naszą niekorzyść. Bywa, że te umowy są podpisywane post factum. Oczywiście wszystko jest wcześniej zaplanowane – przekonuje burmistrz Jerzy Czerwiński. – Inwestycja jest zrealizowana, zamknęliśmy ją pod koniec ubiegłego roku. Wszystko jest sprawne, pompy ciepła funkcjonują. Zakładamy, że zdecydowanie tańsze będzie teraz utrzymanie tego obiektu. Podpisanie tej umowy było domknięciem tematu.

Pływalnia mieści się przy ul. Bydgoskiej 7. W ramach jej remontu zmianami objęty został system ogrzewania. 

Basen jest w miarę nowoczesny i dobrze służy mieszkańcom, natomiast te działania, które były związane z termomodernizacją, to m.in. instalacja powietrznych pomp ciepła, docieplenie ścian i stropu, a więc to wszystko, co w konsekwencji spowoduje niższe zużycie energii zarówno na ogrzewanie basenu i wody, jak i całego budynku, w którym oprócz tego mieści się Chełmżyński Ośrodek Kultury – wyjaśnia Jerzy Czerwiński. 

Pływalnia już działa, a według przewidywań – ma być bardziej opłacalna w utrzymaniu. Podpisana umowa jest klamrą, która spina cały projekt i gwarantuje dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Całkowita wartość realizacji wyniosła blisko 1,64 mln zł, przy wsparciu w wysokości 1,1 mln zł. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *