Międzynarodowe sukcesy kolarzy z Lubicza

Box1 Lubicz Sport Wiadomości
fot. Gmina Lubicz

Dwoje kolarzy z gminy Lubicz, Olga Wankiewicz i Daniel Rochna, pokazało się z bardzo dobrej strony podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, które odbyły się w miniony weekend w holenderskim Apeldoorn.

Olga Wankiewicz ze Złotorii, wieloletnia podopieczna trenera Andrzeja Kiejnowskiego z Lubicza Górnego, w miniony weekend została II wicemistrzynią Europy w kolarstwie torowym. Brąz wywalczyła w konkurencji Omnium, zaliczanej do grona zawodów olimpijskich. Udział w mistrzostwach Europy był pierwszym występem Olgi w ramach reprezentacji narodowej. Aktualną mistrzynię Polski czekają teraz mistrzostwa świata w Kairze (od 29 sierpnia), a następnie wrześniowe mistrzostwa Europy we Włoszech i mistrzostwa świata w Belgii w kolarstwie szosowym.

REKLAMA

Daniel Rochna z Grębocina wywodzi się z klubu UKS Sprint Grębocin, tam trenował pod okiem Zbigniewa Barcikowskiego. Następnie przeszedł do Pacifiku Toruń, a potem do UKS Copernicus Toruń, w którym ściga się do dziś. Tak mówi o swoich startach:

Tegoroczny sezon zacząłem w czerwcu wyścigiem w Niemczech, w lipcu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, na których zdobyłem tytuły Mistrza Polski w sprincie klasycznym i keirinie, i tym samym zakwalifikowałem się na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. W sierpniu wywalczyłem na nich tytuł Wicemistrza Europy w keirinie.

Następnym startem Daniela będzie będzie Puchar Narodów w Kolumbijskim Cali we wrześniu, a główny cel to walka o miejsce w kadrze na październikowe mistrzostwa kontynentu i globu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.