Michał Kwiatkowski 4. Polakiem w historii, który wygrał etap Tour de France

Box2 Chełmża Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Wychowanek TKK Pacific Toruń triumfował wczoraj na 18. etapie Tour de France z czasem 4:47.33. Michał Kwiatkowski zanotował 6. polskie zwycięstwo etapowe w “Wielkiej Pętli”. W klasyfikacji generalnej były mistrz Polski znajduje się na 29. miejscu.

Odcinek 175 km, który okazał się zwycięski dla Michała Kwiatkowskiego, prowadził z Meribel do La Roche-sur-Foron. Urodzony w Chełmży kolaż jako jedyny Polak reprezentuje kraj na tegorocznym wyścigu. Kilkukrotnie był bliski zwycięstwa na poszczególnych etapach, ale po raz pierwszy triumfował wczoraj. Ostatecznie w czwartkowym wyścigu na czoło wysunęło się dwóch zawodników tego samego teamu Ineos Grenadiers – Ekwadorczyk Carapaz i Kwiatkowski. Linię mety pierwszy przeciął “Kwiatek”, ale koledzy jeszcze przed przejazdem objęli się, dając wyraz drużynowej solidarności. Ich przewaga czasowa nad czołowymi zawodnikami wynosiła niemal 2 minuty.

REKLAMA

Michał Kwiatkowski zanotował 6. polskie zwycięstwo etapowe w Tour de France. Tym samym stał się 4. Polakiem, który może pochwalić się etapową wygraną w jednym z najsłynniejszych wyścigów kolarskich świata. Wcześniej w Tour de France na poszczególnych etapach zwyciężali Zenon Jaskuła (1993), Rafał Majka (2014 i 2015) i Maciej Bodnar (2017).

W klasyfikacji generalnej tegorocznego Tour de France Michał Kwiatkowski zajmuje 29. miejsce.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *