Miasto pomoże przedsiębiorcom z Aleksandrowa Kujawskiego

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Dziś rano odbyła się konferencja prasowa pełniącej obowiązki burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego Edyty Jaszczak, która poinformowała o przygotowanym dla przedsiębiorców pakiecie pomocowym.

Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa i wprowadzone w związku z tym obostrzenia stwarzają problemy dla wielu przedsiębiorców. Władze Aleksandrowa Kujawskiego, dzięki rządowej tarczy antykryzysowej, wprowadziły rozwiązania, mające pomóc prowadzącym własne biznesy.

REKLAMA

– Jak wiemy rząd ogłosił Tarczę Antykryzysową, która daje możliwości wsparcia dla przedsiębiorców – mówiła Edyta Jaszczak w trakcie konferencji prasowej. – My również jako miasto wprowadziliśmy pewne działania mające wesprzeć naszych lokalnych przedsiębiorców. W związku z ogłoszeniem stanu epidemii i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wielu przedsiębiorców z naszego miasta zostało zmuszonych do zawieszenia lub ograniczenia swojej działalności, a niekiedy nawet do jej zamknięcia. To się wiąże ze spadkiem dochodów. Rozwiązania przez nas zaproponowane mają pomóc lokalnym przedsiębiorcom w przetrwaniu tego trudnego czasu.

Podjęte przez władze Aleksandrowa kroki mają pomóc tym przedsiębiorstwom, które zawiesiły prowadzenie działalności gospodarczej, utraciły płynność finansową i zachowały stan zatrudnienia.

Firmy, które spełniają te wymogi, mogą ubiegać się o:

  • odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości za okres 04.2020 – 15.06.2020,
  • odroczenie zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami z tytułu podatku od nieruchomości za marzec i kwiecień bieżącego roku do 15.06,
  • odroczenie czynszu za najem lokali użytkowych będących w zasobie gminy za marzec i kwiecień bieżącego roku do 15.07,
  • odroczenie opłat za dzierżawę gruntu za marzec i kwiecień bieżącego roku do 15.07.

Dodatktowo, termin płatności z tytułu użytkowania wieczystego został przesunięty do końca czerwca.

Wnioski, które składane będą przez przedsiębiorców będą rozpatrywane indywidualnie. Więcej informacji, a także procedura składania wniosku dostępne są na stronie internetowej urzędu miasta.

– Jestem pewna, że pomoc będzie przebiegała w sposób sprawny i przedsiębiorcy będą mogli spać spokojniej. Jeśli stan epidemii będzie się przedłużał, wówczas będziemy przedłużać terminy płatności. Mam nadzieję, że nasze rozwiązania w dobie epidemii przyczynią się do tego, że wiele firm uda się uratować – zakończyła Edyta Jaszczak.

Wnioski składać można za pośrednictwem platformy ePUAP, bądź wysyłając mailem na adres um@aleksandrowkujawski.pl. Można to też zrobić bardziej tradycyjnie – wysyłając pocztą lub wrzucając do skrzynki podawczej, znajdującej się przed urzędem miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *