Miasto Chełmża realizuje kolejne inwestycje. Kiedy spodziewać się ich ukończenia?

Box2 Chełmża
fot. nadesłane

W Chełmży trwa realizacja inwestycji, które będą miały bezpośrednie przełożenie na komfort życia mieszkańców. W części miasta powstają nowe odcinki sieci wodociągowych, a coraz bliżej końca są także prace nad utworzeniem Środowiskowego Centrum Aktywności oraz adaptacją budynku po szpitalu do potrzeb Inkubatora Przedsiębiorczości.

W ul. Tadeusza Kościuszki i ul. Jana Brzechwy wybudowana zostanie sieć wodociągowa o łącznej długości 550,00 mb. Przekazanie wykonawcy placu budowy odbyło się 30 kwietnia. Przewód wodociągowy w ul. Kościuszki i Brzechwy przebiegał będzie od włączenia projektowanego wodociągu do istniejącej sieci wodociągowej na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Słonecznej. Najdłuższy odcinek poprowadzony zostanie od ul. Kościuszki do ul. Brzechwy. Liczył sobie będzie około 262 m. Od ul. Brzechwy wodociąg na odcinku około 191 m przebiegnie do ul. Fredry, na której znajdzie się w przybliżeniu 58 m nowej sieci. 

REKLAMA

Za realizację inwestycji miasto zapłaci nieco ponad 167 tys. zł. Wykonawca na ukończenie prac ma czas do 10 lipca. 

Inwestycje wodociągowe to tylko część tego, co w Chełmży dzieje się w zakresie realizacji inwestycji. Wciąż trwa jeszcze rewitalizacja przestrzeni wokół szkół położonych między ul. gen. J. Hallera, ks. P. Skargi oraz Paderewskiego. Pierwsze efekty są już widoczne. Otoczenie wokół placówek ma zostać uporządkowane, co wpisuje się w realizację projektu dotyczącego utworzenia Środowiskowego Centrum Aktywności. Docelowo mają tam powstać m.in. dwa nowe boiska wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Dodatkowo przebudowa czeka także nawierzchnię oraz ogrodzenia wokół szkół. 

Ul. Hallera, na odcinku od ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. ks. Skargi, jest szczególnie ważną częścią inwestycji. Po ukończeniu prac zostanie tu zmieniona organizacja ruchu. Wykonana zostanie jezdnia o szerokości 3 m, przy której wydzielone zostaną miejsca parkingowe, również dla niepełnosprawnych. Ważną zmianą będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. 

Pierwszy etap realizacji projektu obejmował wykonanie prac adaptacyjnych dawnego budynku B Szkoły Podstawowej nr 3 na potrzeby Środowiskowego Centrum Aktywności.

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi blisko 5,8 mln zł, z czego ponad 5 mln zł to kwota dofinansowania ze środków unijnych. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Inwestycja jest już coraz bliżej ukończenia. Według planu ma to nastąpić już w lipcu tego roku. 

Do końca zbliżają się także prace nad Inkubatorem Przedsiębiorczości przy ul. Hallera. Już jesienią budynek przy ul. Hallera ma być gotowy do nowej działalności. Pojawienie się tego typu obiektu w Chełmży będzie miało niemałe znaczenie dla rozwoju lokalnego biznesu. Miasto ogłosiło też konkurs na logo Inkubatora Przedsiębiorczości. Mieszkańcy mają czas na nadsyłanie swoich propozycji jeszcze tylko do 30 czerwca. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery o wartości od 200 do 800 zł do wykorzystania w Centrum Handlowym Atrium Copernicus w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *