Miał 3,8 promila na motorowerze. Policja przypomina o konsekwencjach

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj po godz. 16:00 w Łążynie w gminie Obrowo mundurowi zatrzymali do policyjnej kontroli 39-letniego motorowerzystę. Przeprowadzone badanie wykazało… aż 3,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

Toruńscy policjanci ponawiają apel o zachowanie ostrożności na drogach i przypominają, z czym wiąże się jazda na podwójnym gazie. Poza niebezpieczeństwem, ściągamy na siebie również konsekwencje prawne.

REKLAMA

– Stan powyżej 0,5 promila (powyżej 0,25 mg na dm3 wydychanego powietrza)  stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas od 1 roku do 10 lat. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi nawet do 12 lat. Jeśli zaś w wypadku są ofiary śmiertelne lub ktoś doznał trwałego kalectwa, kodeks karny przewiduje możliwość dożywotniej utraty prawa jazdy oraz karę więzienia do 15 lat – informuje asp. Wojciech Chrostowski, z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń. – Kierowcy, który nie stosuje się orzeczonego wcześniej w związku z popełnieniem przestępstwa zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *