Memoriał Bonieckiego na orliku w Unisławiu [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości

W miniony piątek 14 maja na orliku w Unisławiu odbył się Memoriał im. Władysława Bonieckiego. Była to 10. edycja wydarzenia, którego celem jest uczczenie pamięci, lokalnego społecznika, zmarłego w 2004 r.

Tegoroczny memoriał rozegrały trzy drużyny: Straż Unisław, OldBoys Zławieś Wielka oraz gospodarze – Olimp Unisław. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami. Indywidualne wyróżnienia otrzymali Jerzy Ostrowski w kategorii “Król strzelców” oraz Łukasz Smycz w kategorii “Najlepszy bramkarz”.

REKLAMA

Władysław Boniecki (ur. 1908 r., zm. 2004 r.) związany był z Unisławiem od 1930 r. Początkowo pracował jako kierownik świetlicy i opiekun przedszkola. Założył zespół teatralny, a w 1965 r. zaangażował się w budowę stadionu. Był nie tylko opiekunem obiektu, ale także założycielem klubu sportowego, prezesem, trenerem i sprawozdawcą odbywających się w tym miejscu wydarzeń. “Wszystko co robił, robił z pasją i zaangażowaniem, czuł potrzebę służenia innym”, czytamy na stronie Gminy Unisław.

Fot. Urząd Gminy Unisław

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *