“Melodia” ze Złejwsi Małej koncertowała w Gdyni

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. Maria Karpińska/GOKiS w Złejwsi Małej

Zespół „Melodia” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sport w Złejwsi Małej reprezentował powiat toruński I województwo kujawsko-pomorskie na „Darach Ziemi” – organizowanym w Gdyni największym pikniku rodzinnym na Pomorzu.

Gdyński Park Kolibki podzielono na cztery strefy: Tradycji i Smaku, Biesiadna, Eko i Ogrodowa. Na stoiskach oferowano regionalne jedzenie, nalewki, miody, wędliny, pieczywo, dziczyznę, gęsinę, powidła i wiele innych wyrobów. Prezentowało je i sprzedawało niemal 250 wystawców.

REKLAMA

Zespół “Melodia” z wielką przyjemnością wziął udział w obchodach “Darów Ziemi”, gdzie zaprezentował folklor i strój ludowy Ziemi Kujawskiej. Podczas dwugodzinnego występu udało się zyskać sympatię licznie zgromadzonej publiczności, którą zaproszono do wspólnego śpiewania i zabawy. Można było poczuć wyjątkowy klimat na największym pikniku rodzinnym, zrelaksować się na łonie natury i poznać bogactwo rolne i kulturalne na imprezie z długoletnią tradycją. Cieszymy się, że mogliśmy godnie reprezentować i promować województwo kujawsko – pomorskie, powiat toruński i gminę Zławieś Wielka. Dla naszego zespołu to duma i ogromny zaszczyt – mówi Maria Karpińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej.

Wydarzenie organizowane jest od 28 lat i uznaje się za jedną z najstarszych imprez w Polsce oraz pierwszą w Trójmieście, promującą zdrową żywność. Do Gdyni trafił pakiet gadżetów promujących region, jeden z nich otrzymał patron imprezy, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Szczególnie serdeczne podziękowania składam panu Piotrowi Całbeckiemu – marszałkowi województwa kujawsko – pomorskiego, panu Markowi Olszewskiemu – staroście toruńskiemu i panu Janowi Surdyce – wójtowi gminy Zławieś Wielka, którzy przekazali organizatorom upominki w postaci pierników i gadżetów promujących nasz region – dodaje dyrektor Karpińska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.