Mateusz z Przysieka leczy się w klinice w Ohio. “Chemia działa, wyniki krwi są dobre”

Box2 Wiadomości
fot. archiwum prywatne

Mały wojownik, tak o nim mówią. 10-letni Mateusz Oźmina z podtoruńskiego Przysieka dzielnie walczy ze złośliwym guzem mózgu. W Polsce jeszcze nigdy nie udało się uratować dziecka ze wznową tego nowotworu, więc konieczny był wyjazd do kliniki w USA. Akcja zbierania funduszy na ten cel objęła swoim zasięgiem niemal cały kraj i w zaledwie 16 dni udało się zebrać ponad 4 mln zł na operację.

W poniedziałek 27 kwietnia Mateusz wraz z rodzicami wsiadł na pokład samolotu i rozpoczął swoją podróż po życie. Pierwsze wyniki badań wykazały poprawę. Rodzina chłopca nie ustaje w podziękowaniach dla wszystkich darczyńców, dzięki którym możliwe było podjęcie leczenia w amerykańskim szpitalu. “Doświadczyliśmy takiej ilości dobra, że nazwać to można tylko cudem”, mówią. Mateusz od ponad tygodnia codziennie przechodzi wymagające (zwłaszcza dla jego osłabionego organizmu) badania. Mama chłopca podzieliła się w mediach społecznościowych dobrymi wiadomościami.

REKLAMA

Chemia działa. Wyniki krwi są dobre, jak na dziecko onkologiczne. Rezonanse głowy i kręgosłupa są dobre, nie wskazują niebezpiecznych zmian, a dotychczasowe wątpliwości wyjaśnione na korzyść pacjenta – informuje w mediach społecznościowych Agnieszka Oźmina.

Chłopca czeka jeszcze jedno badanie i chemia. Potem przyjdzie czas na przeszczep komórek krwiotwórczych.

Tagged

2 thoughts on “Mateusz z Przysieka leczy się w klinice w Ohio. “Chemia działa, wyniki krwi są dobre”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *