Mateusz potrzebuje pomocy. Jedyną szansą na wyleczenie jest operacja w USA

Box1 Wiadomości
fot. archiwum prywatne

10-letni Mateusz Oźmina z Przysieka walczy ze złośliwym guzem mózgu. Jedyną szansą jest leczenie w Nationwide Children’s Hospital w Ohio. “Życie naszego dziecka wyceniono na 4 miliony złotych. Nie mamy innego wyjścia, dlatego wołamy o ratunek!”, apelują rodzice chłopca.

Kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych to jedyna szansa dla Mateusza. Choroba chłopca została wykryta w maju zeszłego roku. Mateusz musiał przejść operację wstawienia zastawki, ponieważ guz doprowadził do powstania wodogłowia, zagrażającego życiu. Po operacji Mateusz wpadł w hiponatremię, a lekarzom nie udało się go wybudzić.

REKLAMA

Pękały nam serca z rozpaczy. W każdej chwili mogliśmy go stracić – wspominają rodzice chłopca.

Lekarzom ostatecznie udało się ustabilizować stan Mateusza i chłopiec odzyskał przytomność. W tym momencie rozpoczęło się leczenie małego pacjenta. Chemioterapia i radioterapia, które zdawały się przynosić oczekiwany skutek. W głowie chłopca pozostała tylko niewielka, zwłókniała zmiana resztkowa. Niestety, 13 lutego 2020 r. okazało się, że choroba wróciła i nastąpiła wznowa nowotworu. Markery nowotworowe rosną, guz daje przerzuty. Okazuje się, że w Polsce jeszcze nikomu nie udało się uratować żadnego pacjenta ze wznową guza mózgu.

W oczach naszego dziecka widać już tylko smutek. On wie, że choroba wygrywa, mimo że tak dzielnie walczył. Od roku onkologia to jego codzienność. Nigdy nie zadawał pytań, poddawał się zabiegom i badaniom. Mateusz wierzył, że jeżeli zaciśnie zęby, to wkrótce wróci na stałe do domu, do szkoły, do braciszka i kolegów. Teraz wszystko stanęło pod znakiem zapytania… – tłumaczą rodzice.

Jedyną szansą na życie dla Mateusza jest operacja w klinice w Stanach Zjednoczonych. Na ten cel potrzeba aż 4 mln zł, a rodzicom do tej pory udało się uzbierać ok. 300 tys.

Terapia kosztuje ogromne pieniądze! Bez Was nie damy rady. Mamy tylko 2 tygodnie, by zebrać środki, zarezerwować specjalny lot i wyruszyć w podróż po życie! – apelują rodzice Mateusza.

Wpłaty można przekazywać na portalu Siepomaga.pl w ramach zbiórki charytatywnej dla Mateusza Oźminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *