Masz problem z alkoholem? Potrzebujesz pomocy psychologa? Tu pomogą

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay.com

Urząd Gminy Chełmża zachęca do korzystania z gminnego punktu informacyjno-konsultacyjnego. Można tam uzyskać pomoc dotyczącą m.in. uzależnień i przeciwdziałania przemocy domowej.

Punkt informacyjno-konsultacyjny mieści się w budynku Urzędu Gminy Chełmża przy ul. Wodnej 2 (parter, pokój nr 2). Jest czynny w każdy wtorek w godz. 15-18.

REKLAMA

Mogą się do niego zgłaszać m.in. osoby uzależnione od alkoholu, będą osobami współuzależnionymi bądź też ofiary przemocy domowej.

Pomocy i wsparcia w takich kwestiach mieszkańcom gminy Chełmża udziela Marta Mania, psycholog i terapeuta uzależnień z gminnego punktu informacyjno-konsultacyjnego.

W ofercie punktu jest; informacja i edukacja na temat metod, form pomocy oraz możliwości podjęcia leczenia uzależnienia, współuzależnienia i przeciwdziałania przemocy domowej, udostępnienie petentom materiałów edukacyjnych i informacyjnych (adresów placówek specjalistycznych).

Konsultacje i porady psychologa z punktu są udzielane bezpłatnie. “Pani psycholog to osoba bardzo empatyczna i wzbudzająca zaufanie, zachęcająca do budowania klimatu otwartości” – informuje urząd.

Funkcjonowanie punktu informacyjno-konsultacyjnego jest finansowane w całości z budżetu gminy Chełmża z pieniędzy pozyskanych z opłat za zezwolenia na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *