Masz od 50 do 69 lat i mieszkasz w gminie Zławieś Wielka? Zapisz się na bezpłatne badanie mammograficzne

Box2 Powiat toruński Zławieś Wielka
Fot. materiały prasowe

W czwartek 14 marca, przy Urzędzie Gminy w Złejwsi Wielkiej stanie mammobus. Bezpłatnie z badań mammograficznych skorzystać będą mogły kobiety w wieku 50-69 lat.

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe.

REKLAMA

Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na panie w Złejwsi Wielkiej przy Urzędzie Gminy, ul. Handlowa 7 w czwartek (14 marca) w godz. od 9.00 do 16.00.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Przed przystąpieniem do badania należy się zarejestrować. Wizytę można umówić pod nr tel. 58 666 24 44 lub kontaktując się przez formularz na stronie www.mammo.pl/formularz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *