Masz niepotrzebną książkę? Podaruj ją seniorom

Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Książki dla seniorów przekazała przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, fot. Monika Dąbrowska dla UMWKP

Urząd Marszałkowski przygotował kolejną akcję pomocy seniorom. Oprócz posiłków, otrzymają oni również… książki. Każdy, kto chce wesprzeć akcję, może przekazać swoją literaturę w specjalnych punktach w całym województwie.

W Toruniu książki można zostawiać w specjalnie oznakowanych kartonach przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym 2 oraz przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73. Podobne punkty znaleźć można w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu. Warto pamiętać, aby książki dostarczać tylko przy okazji wyjścia w innym, niezbędnym celu, np. do sklepu.

REKLAMA

Książki można zostawiać także poza godzinami pracy ww. punktów. W takich przypadkach należy zostawić je w torbach i umieścić na bramce wejściowej.

– Skutki zawieszenia działalności instytucji kultury, w tym bibliotek, odczuwają także seniorzy. Pragniemy umożliwić im dalsze korzystanie z tej formy spędzania czasu, jaką jest obcowanie z literaturą, dlatego w ramach naszej akcji osoby starsze otrzymają książki prosto do domu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Inicjatywę swoimi książkami wsparła również przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

Wobec przekazanych książek zastosowane zostaną szczególne środki ostrożności. Będą one naświetlane promieniowaniem ultrafioletowym, po czym trafią między innymi do podopiecznych dziennych domów opieki, korzystających do tej pory ze wsparcia w postaci posiłków, ze strony Urzędu Marszałkowskiego i żołnierzy Wojsk Ochrony Terytorialnej. W planach jest także dostarczanie książek do samorządów lokalnych, aby te zajęły się ich dystrybucją na swoich terenach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *