Maseczki i ozonatory trafiły do szkół z gminy Obrowo

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

1 września uczniowie wrócili do szkół po długiej przerwie. Decyzja o powrocie do stacjonarnego nauczania wiąże się z szeregiem przepisów przeciwepidemicznych, które mają zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Do szkół w gminie Obrowo trafił sprzęt, mający pomóc w zniwelowaniu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wszystkie publiczne szkoły i przedszkola w gminie zostały wyposażone w ozonatory, służące do odkażania pomieszczeń. Ponadto każdy z uczniów otrzymał maseczkę wielokrotnego użytku. Są one efektem wiosennego szycia pań z gminnej biblioteki. Dystrybucją sprzętu i maseczek zajęli się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie. Ponadto do placówek dowieźli też łącznie 6 tys. jednorazowych maseczek i 101 kartonów zawierających 15 litrów płynu do dezynfekcji. Te środki ochrony do gminy trafiły z Agencji Rezerw Materiałowych. Strażacy-ochotnicy przewieźli łącznie 1,5 tony wyposażenia. Koszt użyczonych szkołom ozonatorów sięgnął 44 tys. zł. 

REKLAMA

Gmina zadbała, by powrót do nauki stacjonarnej odbywał się pod znakiem bezpieczeństwa. O tym, by samemu zwracać uwagę na stosowanie się do zaleceń, przypomniał wójt Andrzej Wieczyński, w liście z życzeniami na nowy rok szkolny, skierowanym do uczniów z gminy Obrowo:

„Chciałbym Wam przypomnieć, że w każdym roku szkolnym najważniejsze są dla nas, dorosłych, Wasze zdrowie i poczucie bezpieczeństwa, a nie Wasza średnia na świadectwie. Bardzo Was proszę, pamiętajcie o tym każdego dnia. I dbajcie o siebie – czytamy. – Dziś nikt nie wie, jak długo będzie trwać nauka stacjonarna, czy, kiedy i na jakich zasadach trzeba będzie wrócić lekcji online. Dopiero uczymy się żyć z koronawirusem, dlatego proszę, abyśmy mimo trudnej sytuacji byli dla siebie życzliwi. Zachowujmy spokój i zdrowy rozsądek. Stosujmy się do zaleceń dyrekcji i nowych procedur wprowadzanych przez szkoły. Łatwiej sobie wtedy poradzimy”.

Wójt zwrócił się również do uczniów i nauczycieli, życząc im przede wszystkim zdrowia:

„Rozpoczynamy dziś nowy rok szkolny. W normalnym czasie zapewne spotkalibyśmy się w którejś ze szkół i wspólnie powitalibyśmy pierwszy dzień września. Zapewne powiedziałbym, że życzę wszystkim sukcesów w nauce i satysfakcji z wykonywanych zadań. Dziś natomiast, kiedy ze względu na epidemię rozpoczęcie roku szkolnego odbywa się inaczej niż dotąd, życzę Państwu głównie zdrowia i spokoju” – napisał.

Kroki, jakie gmina podjęła, by zapewnić bezpieczny powrót do szkół, nie ograniczają się jedynie do słów wójta – to realne działania, które pokazują zaangażowanie w sektorze edukacji. Placówki z gminy Obrowo zyskały wyposażenie, które pomoże w zabezpieczeniu się przed epidemią. Warto jednak mieć na uwadze, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *