Martyna Bukowska z Grand Prix XIX Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Obrowie [ZDJĘCIA]

Box1 Obrowo
Fot. nadesłane

Martyna Bukowska ze Szkoły Podstawowej w Łążynie II odebrała nagrodę Grand Prix XIX Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się 29 maja w remizie OSP w Kawęczynie. W wydarzeniu udział wzięło ponad 50 młodych artystów z gminy Obrowo.

Festiwal od lat cieszy się w regionie dużą popularnością. Świadczy o tym nie tylko liczba wokalistów, ale także kibicujących im mieszkańców. W środę 29 maja do remizy w Kawęczynie przybyli zarówno rodzice uczestników, jak i nauczyciele oraz uczniowie. Na scenie zaprezentowali się artyści, reprezentujący każdą ze szkół podstawowych w gminie.

REKLAMA

– Warunkiem uczestnictwa w festiwalu było zaprezentowanie jednego utworu w języku polskim, będącego piosenką dziecięcą lub młodzieżową – mówi Anna Strzelecka, kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie. – Solistom mogły towarzyszyć chórki. Każde wykonanie oceniane było przez powołane jury, w skład którego wchodzili: przewodniczący Grzegorz Filut oraz członkowie sekretarz gminy Mirosława Kłosińska i Ryszard Cąbrowski z Osieckiej Kapeli Ludowej im. Kamińskich.

Młodzież konkurowała w czterech kategoriach wiekowych: klas I-II, III-IV, V-VI oraz VII-VIII. Artyści dwoili i troili się na scenie, przekonując jury i widzów o swoich zdolnościach artystycznych.

Oceniając występy, komisja konkursowa uwzględniła: dobór repertuaru, warunki głosowe, kulturę sceniczną oraz interpretację wybranego utworu.

– Z roku na rok uczestnicy stawiają poprzeczkę coraz wyżej – zaznacza Anna Strzelecka. – Zaskakuje nas trafny dobór repertuaru, a także bardzo wysoki poziom wykonania utworów. Jury miało w tym roku nie lada problem.

Pierwsze miejsce w kategorii najmłodszych uczestników zdobyła Magda Narodzonek z SP w Obrowie. Kolejno byli: Zofia Górska z SP w Brzozówce i Amelia Węgrzecka ze szkoły w Osieku nad Wisłą. Wyróżnienie odebrała Lidia Majewska z Łążyna II.

W kat. uczniów klas III-IV za najlepsze wykonanie uznano występ Piotra Rytki z SP w Dobrzejewicach. Tuż za nim uplasowała się Weronika Pałaszewska z Osieckiego Klubu Kultury i Julia Klębowska z SP w Brzozówce.

W kat. uczniów klas V-VI pierwsze miejsce zajął Jan Mytlewski z Osieka nad Wisłą, drugie Zuzanna Pęziak z Obrowa, a trzecie Martyna Wiercioch z Łążyna II.

W kategorii najstarszych uczestników zwyciężył Kacper Narodzonek z SP w Obrowie. Nagrodę Grand Prix XIX edycji Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, za wykonanie utworu, które szczególnie ujęło wszystkich obecnych na sali słuchaczy, odebrała Martyna Bukowska z SP w Łążynie II.

Uczniowie wyśpiewali sobie nagrody książkowe i statuetki. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *