Marszałkowskie wsparcie dla gastronomii i fitness. Kończy się termin składania wniosków

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
fot. UMWKP

Już tylko do poniedziałku 7 grudnia przedsiębiorcy z sektorów gastronomii i fitness mogą składać wnioski o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Formularze dostępne są na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego. Wypłaty mają mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Wnioski należy przesłać drogą elektroniczną. Formularze zostały maksymalnie uproszczone, by nie powodować dodatkowych komplikacji. Nabór wniosków został ogłoszony 30 listopada. Przedsiębiorcy na przesłanie wniosków mają czas do 7 grudnia.

REKLAMA

– Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi – mówił marszałek Piotr Całbecki podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, na której ogłosił zakres i zasady wsparcia.  

Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy w praktyce oznaczają dofinansowanie w kwocie 3 tys. zł na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, będzie mogła otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy. Wypłata środków odbywać się będzie w jednej transzy. 

Przy sporządzaniu listy rankingowej decydująca będzie punktacja. Nie będzie więc miała znaczenia kolejność zgłoszeń. Głównymi kryteriami premiującymi będą spadek obrotów wyższy niż 50 proc. Samorząd województwa zwrócił się do Komisji Europejskiej i odpowiednich ministerstw z wnioskiem o umożliwienie wsparcia również firmom założonym w 2020 roku.

Wcześniej już samorząd województwa oferował przedsiębiorcom prowadzącym małe firmy pożyczki płynnościowe. Dla gastronomii i fitness uruchomiono specjalne preferencyjne pożyczki udzielane na weksel in blanco. W przygotowaniu jest też kampania promująca kupowanie jedzenia na wynos w lokalach.

Wsparcie dla branży gastronomicznej oraz fitness odbywa się w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, którego łączna wartość sięga 910 mln zł. Pakiet finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *