Marszałkowskie stypendia rozdane. Otrzymali je też zawodnicy z Chełmży!

Box2 Chełmża Sport Wiadomości
fot. Filip Kowalkowski/K-PUM

Julia Górska, Natalia Jarosz i Bartosz Grabowski, wszyscy z Klubu Sportowo-Turystycznego Włókniarz Chełmża, otrzymali marszałkowskie stypendia sportowe. Młodzi kajakarze znaleźli w gronie 145 wyróżnionych w ten sposób zawodników z regionu.

Gala wręczenia odbyła się w środę w kompleksie Zawiszy w Bydgoszczy. Wsparcie finansowe otrzyma 145 uzdolnionych zawodników (48 zawodniczek i 97 zawodników) z 48 klubów, reprezentujących 19 dyscyplin.

REKLAMA

W tym gronie znaleźli się zawodnicy trenujący kajakarstwo w Klubie Sportowo-Turystycznym Włókniarz Chełmża: Julia Górska, Natalia Jarosz i Bartosz Grabowski (mistrz mistrz świata juniorów i mistrz Europy juniorów w sprincie na 200 m).

– Nasze stypendia to wsparcie w rozwoju sportowych pasji i profesjonalnych karier – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Kierujemy je do młodych zawodników, którzy moją już na koncie pierwsze poważne sukcesy. W tym roku w gronie stypendystów mamy kilkunastu medalistów mistrzostw świata i Europy.

Stypendia w wysokości do 350 zł miesięcznie zostały przyznane na 10 miesięcy. Samorząd województwa przeznaczył na nie 420 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *