Marszałkowskie stypendia rozdane. Otrzymali je też zawodnicy z Chełmży!

Box2 Chełmża Sport Wiadomości
fot. Filip Kowalkowski/K-PUM

Julia Górska, Natalia Jarosz i Bartosz Grabowski, wszyscy z Klubu Sportowo-Turystycznego Włókniarz Chełmża, otrzymali marszałkowskie stypendia sportowe. Młodzi kajakarze znaleźli w gronie 145 wyróżnionych w ten sposób zawodników z regionu.

Gala wręczenia odbyła się w środę w kompleksie Zawiszy w Bydgoszczy. Wsparcie finansowe otrzyma 145 uzdolnionych zawodników (48 zawodniczek i 97 zawodników) z 48 klubów, reprezentujących 19 dyscyplin.

REKLAMA

W tym gronie znaleźli się zawodnicy trenujący kajakarstwo w Klubie Sportowo-Turystycznym Włókniarz Chełmża: Julia Górska, Natalia Jarosz i Bartosz Grabowski (mistrz mistrz świata juniorów i mistrz Europy juniorów w sprincie na 200 m).

– Nasze stypendia to wsparcie w rozwoju sportowych pasji i profesjonalnych karier – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Kierujemy je do młodych zawodników, którzy moją już na koncie pierwsze poważne sukcesy. W tym roku w gronie stypendystów mamy kilkunastu medalistów mistrzostw świata i Europy.

Stypendia w wysokości do 350 zł miesięcznie zostały przyznane na 10 miesięcy. Samorząd województwa przeznaczył na nie 420 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *