Marszałkowskie stypendia dla artystów. Trwa nabór wniosków

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Gala wręczenia nagród, lipiec 2021, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Do 15 grudnia twórcy, animatorzy kultury i osoby zaangażowane w opiekę nad zabytkami mogą ubiegać się o stypendia artystyczne marszałka województwa. Wsparcie można wykorzystać na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych, m.in. na organizację wystaw, publikację książki, nagranie płyty lub nakręcenie filmu. 

Wojewódzkie stypendia artystyczne mają na celu wsparcie finansowe utalentowanych mieszkańców regionu. Przyznawane są dwa razy w roku i stanowią motywację do realizacji kolejnych projektów.

REKLAMA

– Wspieranie twórców i animatorów kultury, a także osób poświęcających się opiece nad zabytkami to dla nas niezwykle ważne zadanie. Nasz region jest miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najwartościowsze projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdują oparcie w mecenacie samorządu województwa. Zachęcam do aplikowania o to wparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać do 15 grudnia w punkcie informacyjno-podawczym w pawilonie przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Można także przesłać je pocztą. Dodatkowych informacji na temat naboru udziela Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku w ramach dwóch edycji programu przyznano trzydzieści stypendiów. Wsparcie wyniosło od 2,7 do 7 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *