Marszałkowskie stypendia dla artystów. Na złożenie wniosku zostało niewiele czasu

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Wystawa prac podczas marcowej gali wręczenia stypendiów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Już tylko do 17 maja można składać wnioski o marszałkowskie stypendia dla artystów. Wsparcie można wykorzystać na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych. O stypendium ubiegać się mogą twórcy, animatorzy kultury i osoby zaangażowane w opiekę nad zabytkami.

Stypendia przyznawane są dwa razy w roku. Mają być motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej i pomocą w ich realizacji. Projekty ramach stypendium mogą być realizowane online.

REKLAMA

– Wspieranie twórców i animatorów kultury, a także osób poświęcających się opiece nad zabytkami to dla nas niezwykle ważne zadanie. Nasz region jest miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najwartościowsze projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdują oparcie w mecenacie samorządu województwa. Zachęcam do aplikowania o to wparcie – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Na złożenie wniosku nie zostało już wiele czasu – termin mija 17 maja. Można to zrobić w punkcie informacyjno-podawczym w pawilonie przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu lub wysyłając pocztą do Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy pl. Teatralnym 2 w Toruniu.

W pierwszej w tym roku edycji, w marcu, urząd przyznał 14 stypendiów w wysokości od 3,5 do 7 tys. zł. Stypendyści pochodzą z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Włocławka, Pigży (w powiecie bydgoskim) i Turzna (powiat toruński).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *