Marihuana w kieszeni, amfetamina w domu. Zatrzymano dwoje nastolatków z Chełmży

112 Box2 Chełmża Wiadomości

Do 10 lat więzienia grozić może 19-latkowi z Chełmży i jego 18-letniej partnerce, którzy zostali zatrzymani w niedzielne popołudnie przez toruńską drogówkę. Oboje usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji narkotycznych.

Podczas rutynowej kontroli w Chełmży przy Chełmińskim Przedmieściu sprawdzano 19-letniego kierowcę bmw. Był trzeźwy, jednak poddano go też badaniu na obecność narkotyków w organizmie. Wstępne wyniki wskazały, iż mógł on być pod ich wpływem. Przy mężczyźnie znaleziono też ponad gram marihuany. Jeśli szczegółowe badania krwi potwierdzą wstępne wskazania, nastolatek odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków, za co grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz kara w wysokości do 2 lat więzienia.

REKLAMA

Przeszukano także mieszkanie zatrzymanego, w którym odkryto blisko 70 gramów amfetaminy oraz wagę elektroniczną. Do wyjaśnienia została zatrzymana 18-letnia partnerka mężczyzny, mieszkająca wraz z nim. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *