Marek Olszewski pisze list otwarty do Marka Nicewicza

Box2 Lubicz Wiadomości
Marek Olszewski (od lewej) i Marek Nicewicz, fot. Łukasz Piecyk/strona facebookowa Marka Nicewicza

Starosta toruński i były wójt gminy Lubicz Marek Olszewski wystosował list otwarty do nowego wójta gminy Lubicz Marka Nicewicza. Poniżej publikujemy go w całości.

Szanowny Panie!

REKLAMA

Jesienią ubiegłego roku mieszkańcy gminy Lubicz obdarzyli Pana funkcją wójta gminy Lubicz. Nie konkurowaliśmy, a już wtedy, zamiast mówić wyborcom o swoim programie i o sobie, skupił się Pan na krytykowaniu poprzednika. Prymitywna to, ale często stosowana metoda.

Minęło jednak kilka miesięcy, a Pan wciąż o mnie. Przecież Pan jeszcze nic nie zrobił. Przejął Pan gminę w pełnym biegu, z rozwiniętymi jak mało gdzie usługami komunalnymi, ze zbudowanymi szkołami, halami sportowymi, boiskami, z komunikacją publiczną, wodociągami , kanalizacją, gazem. Tylko kontynuować, tylko dalej budować. Sytuację finansową gminy ocenia się wskaźnikiem zdolności spłacania zobowiązań, a nie kwotą długu. A ten w gminie Lubicz jest poprawny.

Zostawiłem prawie pięciomilionową kwotę wolnych środków. Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy pozytywnie zaopiniowała przygotowany na rok 2019 i lata następne projekt budżetu. Odchodziłem z funkcji wójta po wypełnieniu wszystkich przewidzianych prawem powinności, pozostawiając gminę w pełnej zdolności działania i rozwoju.

Podobnie jak wielu Pańskich słuchaczy na zebraniach wiejskich, mam dość tego kwękania, obwiniania innych, tego popisu bezradności. To groteskowe. Budżety zawsze były jawne. Trzeba było przed wyborami sprawdzić, czy się podoła. Ja z tym budżetem nie miałbym żadnego problemu, gmina także.

W Starostwie Powiatowym zastałem wielomilionowe zadłużenie, co przy zupełnie innej strukturze budżetu, praktycznie bez możliwości wpływu na dochody, jest bardzo poważnym obciążeniem. Spod lakierowanej powierzchni, przy bliższym oglądzie, wyłaniać się zaczęły różne niedociągnięcia. Nie pomstuję, nie chodzę po powiecie lamentując nad swoim losem i błędami poprzedników. Nie po to mnie mieszkańcy wybrali. To co możliwe, także po Panu, poprawiam.

Czas mija szybko. Niebawem minie pół roku Pańskiej kadencji, a Pan wciąż o mnie. Proszę się ze mną nie porównywać. Proszę rozejrzeć się wokół. Jest tyle nowego do zrobienia. Tego, co ja zrobiłem, nie da się wymazać. Nie da się też zrobić tyle, ile ja miałem szczęście zrobić. Niech Pan pracuje na te swoje „pięć minut”. Czas ucieka. Mieszkańcy czekają.

Marek Olszewski

Tagged

55 thoughts on “Marek Olszewski pisze list otwarty do Marka Nicewicza

 1. Nie chodze nie pomstuje na moich poprzedników ale chodzę i opowiadam w gazecie Panie były Wojcie niech Pan się zjamie powiatem i przestanie już mieszać w gminie Lubicz,my już podziekowalismy poprzedniej władzy,chcieliśmy nowej i wybraliśmy ja i to my za parę lat będziemy ich rozliczać Panu już podziekujemy

 2. Póki co to po gazetach chodzi i opluwa wójta ten pożal się Boże starosta. I jak zwykle chamsko. Dobrze, że już go w gminie nie ma.

 3. Wojna cd. Panowie przestańcie. I tak jak wyżej napisano my wybieralismy i my za 5 lat ocenimy. Niesiejcie już tej nienawiści! !!!

 4. Mówi, żeby nie kwękać, a sam kwęka. Najlepsze co Olszewski mógł zrobić to zostawić Lubicz w spokoju. Co za typ!

 5. Sam krytykuje swoich poprzedników, sam kweka i sam kreci dymy. Co za czlowiek… Kopanino przeprasza za Olszewskiego.

 6. Najpierw rozliczamy poprzedników, a później działamy. Każdy kto przejmuje stanowisko musi wiedzieć na czym “stoi”.
  Pan Olszewski przejął dobrze funkcjonujące starostwo, a Pan Nicewicz dług i … nawet na basen w Lubiczu nie pojedzie.😀
  My wybieramy i My oceniamy (ale to za 5 lat)

 7. Panie Olszewski jest Pan żałosny i żenujący. Trzeba jasno powiedzieć, był Pan kiepskim wójtem dbającm tylko o swoją kieszeń i swojego najbliższego otoczenia. Gmina Lubicz chce wymazać to nazwisko jak najszybciej. Dobry kapitan schodzi z tonącego statku ostatni, a Pan jest tchurzem. Zostawił pan po sobie bagno. Życzę sobie i mieszkańcom gminy, aby Pana w końcu co niektórzy rozliczyli. Żyjemy podobno w kraju prawa.

  1. Przyjdzie czas, że zatęsknicie!!!!!! Nie tylko gmina Lubicz zmieniła Wójta. Tak doświadczonych samorządowców “szukać ze świeczką” jeżeli, ktoś nie pracował wiele lat w samorządzie to nie wie co robić. powierzchowność i obycie to jedno ale kompetencje i odpowiedzialność to najważniejsza rzecz. Pan Olewski tak jak p. Kaczmarek “zjedli zęby na samorządzie”. To może docenić ktoś, kto pracuje od dawna w budżetówce, to nie prywatna firma, czy folwark, patrzą wszyscy na ręce. Nie wiesz, nie oceniaj, to trudna praca i pieniądze, które się zarabia nie do końca odzwierciedlają ile człowiek ma stresu. Praca fizyczna – wyśpisz się i przechodzi ale to co w głowie zostaje. Praca z ludźmi i odpowiedzialność to coś co człowieka bardzo wyniszcza. Szanuję tych, którzy rządzą, to nie przywilej to służba i ciężki kawałek chleba. “Szacun” dla nowej władzy. Poprzednicy także byli ok.

 8. No ten się wyrwał. Może by się Starosta w końcu za robotę wziął? Tyle gadał przed kampanią o ścieżce rowerowej z Rogówka do Lubicza to teraz ma okazję się wykazać.

 9. Panie Olszewski, mija prawie pół roku od wyboru na starostę, co Pan zrobił przez ten czas?Zatrudnił swoich np. D. Anzel?, następna osoba H. Anzel? (proszę mnie poprawić jak się mylę)Czy na tym polega praca na tym stanowisku?
  Lubicz dziękuje za takiego gospodarza, zmarnowane lata. Niegospodarność będzie rozliczona.Proszę czekać, aż Pana rozliczą. A Już niedługo, Pan Marek O.😀

 10. Panie Starostwo, będąc wójtem przez 20 parę lat, miał Pan dużo czasu, aby pokazać się z dobrej strony. Żyjemy w XXI wieku, a to co Pan zostawił po sobie, to bardziej przypomina czasy z początku XX wieku. Patrząc po treści listu, którą opublikowała gazet zresztą opłacana przez Pana jest zenujaca tak jak i autor tego listu. Nie myślałam, że jest Pan tak prymitywny i o takiej niskiej kulturze osobistej. Pokazał Pan, jaki jest mały i nie mówię tutaj o wzroście. Niżej już chyba nie można upaść . Bardzo, żałuję, że glosowalam na Pana. Przepraszam miaszkańców powiatu toruńskiego. Bardzo tego żałuję. Ze łzą w oku wspominam poprzedniego starostę, to był człowiek na poziomie. Nigdy by się nie zniżył do Pana poziomu. Gmina Lubicz przeprasza za obecnego starostę 🙁

 11. Czytając ten list, jest on tak samo prymitywny jak jego autor. Jestem mieszanką Lubicza i nie boję się już tego teraz głośno powiedzieć nauczycielką w jednej ze szkół na terenie gminy Lubicz. Nic się Pan nie zmienił, cały czas propaganda i zastraszanie. To są pańskie metody działania oraz na szczęście dla gminy Lubicz, byłej pani przewodniczącej. Cieszymy się i z pożytkiem dla całej gminy, że Was już tu nie ma. Tego straconego czasu za pańskiej kadencji już pewnie nie nadrobiny ale na całe szczęście dla mieszkanców już nie będziemy szli na dno.

 12. Na wiele problemów gmina była zamknięta , poklepywanie, słodzenie i wręczanie sobie wzajemnie z panią A upominków i kwiatków. Z tym mi się kojarzy poprzednia ekipa. Nie było do kogo zwrócić się o pomoc. Układ zamknięty. Gdy się coś powiedziało do nieodpowiedniej osoby odbijalo sie pozniej czkawka . Po raz pierwszy od wielu lat moglam zadac wojtowi niewygodne pytanie na wiejskim zebraniu i mnie nie zbyl i nie byl złośliwy . Pani Asiu. Ma pani rację , gdy jest się pracownikiem tej gminy, trzeba siedzieć cicho, chociażby się miało rację. Na szczęście te czasy minęły. Myślę, że nowy Wojt juz pokazał, że jest człowiekiem otwartym i można się z nim dogadać i nie czuć się jak pionek. A to już baaaardzo wiele.

 13. Wszyscy tylko by się do koryta dostać a potem nic z tym nie jest robione powinno być tak że ten co się z tego nie wywiąże co obiecał powinien dostać kare taką że z podziwu nie wyjdzie.

 14. A cóż panu, starosto zrobił Wójt, że pan tak wierzga? Nie chce tańczyć jak pan zagra? Przypominam panu, że właśnie dlatego został wybrany, gdyż pana muzyki, tańców i muzykantów mieliśmy już dość. Niegospodarność wychodzi z każdego kąta, pozostaje modlitwa, żeby starostwa pan nie zrujnował.

 15. Panie Starosto prosze nie krytykowac obecnego wojta mial pan lacznie z funkcja sekretarza gminy 30 lat na dzialanie – dla Dolnego Lubicza niemalze nic Pan nie zdzialal a tam gdzie mniejsze skupiska ludzi to juz wogole malo Pana interesowalo bo I po co ?

  Niech Pan Panie Olszewski zajmnie sie soba

 16. Do osób wymienionych wyżej zatrudnionych w starostwie trzeba dodać jeszcze osobistą sekretarkę niejaką panna Agnieszkę L. oraz byłą już (na całe szczęście i szkoda,że tak długo pracującą) sekretarz gminy panią Teresę G. – łącznie na dzień dzisiejszy 5 osób przeflancowanych do starostwa. W kolejce oczekuje pani Hanna A.. Tylko pytanie brzmi GDZIE? Do DPS-u jako kierownik do Pigży czy do Dobrzejewic? A może inna, ciepła posadka się śni Pani Hani. Tylko brak kwalifikacji do ich zajmowania. Powyżej ktoś pisał o ścieżce rowerowej Lubicz – Rogówko. A droga od Rogówka do Turzna? Jedyne co potrafili zrobić przez 5 miesięcy to postawić ograniczenie prędkości do 40 km/h. Jak to mówi młodzież “żenuła”. Proponuję oglądać posiedzenia Rady Powiatu na livie. Jest czasami i śmieszno i straszno.

 17. Tak oczywiście wszyscy macie rację nic ten Pan Olszewski nie zrobił siedział tyle lat i tyle z jego pracy no bo przecież drogi same się zrobiły lampy przyszły same i świeca szkoły to pewnie nauczyciele ze swoich pensji zbudowali autobusy tyle lat kursują a w Obrowie od niedawna i tak wiele można by wymieniać a jakoś głównie w gminie Lubicz najwięcej mieszkańców przybywa pewnie słyszeli że tu tak zle dlatego chcą się budowac. Tak dla sprostowania Pani Anzel nie pracuje w starostwie a za to ilu pracuje w gminie lubicz: rakowiecki- ludzie na radnego go nie chcieli to został zastępcą wojta., Nadolski – jakieś ma tam stworzone stanowisko kierownicze chyba do protokołowania na zebraniach sołeckich a jak już zebrań nie ma to nie wiem co robić będzie. Sekretarka przepraszam osobista asystentka też znajoma. Kwiatkowski też radnym nie został przykra sprawa więc niech w gminie popracuje. Prezes wodociągów też kolega z oczyszczalni też. A Pan golembiewski nie wygrał biedny taki bo interesy też mu nie idą to chociaż jego żonę wsadzamy do świetlicy tak żeby jej pilnowała z wnukami najlepiej bo co będą w domu siedzieć. Pani z promocji tak z przypadku ze starostwa przeszka. Jedyne czego nowemu wójtowi nie brakuje to chęci więc niech te chęci wykorzysta do kontynuowania tego co bylo dobre bo chyba źle nie było i miejmy nadzieję że nie będzie gorzej.

  1. Komu te drogi zrobil to zrobil komu kanalizacje zrobil temu zrobil mniejsze skupiska ludnosci to ani drogi ani kanalizacji mimo ze niemalze w centrum Lubicza I kanalizacja przebiegala tuz obok a nawet na tej samej ulicy to zostalismy pominieci

   1. No ja nie jestem z nikim z urzędu spokrewniona nie ma tam żadnych znajomości a mam pod domem asfalt oświetlenie a budując się tu 5 lat temu nie było nic

  2. Nie tylko ww. osoby ale Hanna A. też raza tam idzie do roboty, miała być kierownikiem w DPS ale woli iść do Starostwa więc zaraz ciepłą posadkę tam otrzyma. Tak jak jej maż już jest kierownikiem w Starostwie, i Wojtek K. tez już tam siedzi. Więc p. Starosta już przeniósł swoje prawe rączki do Starostwa, zaraz p. Teresa G. tam przejdzie, bo straciła pracę w Gminie Lubicz.

 18. Joł … to tak źle bylo w Lubiczu? Dlaczego zatem ten “kiepski i niegospodarny” Wojt byl wybierany co 4 lata? Założę się że gdyby startował i w ubiegłorocznych wyborach … poraz kolejny zostałby wybrany. Ludzie co z Wami? Ktos napisał … “to takie polskie” … tak typowo polskie… już od szczebla rządowego słychać … to nie my to nasi poprzednicy. Nie jestem z Lubicza … nie znam ani jednego ani drugiego Pana … ale słucham, czytam analizuję. Sa zarzuty zatrudniania? Czy Pan obecny wojt g. Lubicz nikogo nie zwolnil? Nie zatrudnił zaufanych osób? Nie wierzę. W innej gminie obecny wojt też ciagle mówi że nie ma pieniedzy bo poprzednik nie zostawił i wszystko robil źle. Tylko że ta gmins rozkwita, uwaxsna jest za bogatą, mieszkańcy zadowoleni? Mam wrażenie ze jak sie nie ma pomyslu na gminę to sie mówi o tych co byli, dla odwrocenia uwagi.

 19. Przypomnę tylko większości komentującym, że nie jesteście jedynymi mieszkańcami tej gminy. Nie wyrażajcie opinii za wszystkich. Nie sprawiajcie wrażenia, że wszyscy w gminie Lubicz głosowali za p. Nicewiczem. Swoje żale i frustrację możecie wyrażać do woli, na tym polega wolność słowa. Pamiętajcie jednak, że jest granica tej wolności. Jak czytam te komentarze to sądzę że gdyby Pan Olszewski startował w ostatnich wyborach samorządowych, to znowu by wygrał. Tak, wygrałby i to bardzo znacznie! Pan Nicewicz i jego ekipa nie są godnymi rywalami Pana Olszewskiego. To zwykli awanturnicy i co gorsza, na dodatek bez pomysłu i doświadczenia na rządzenie gminą. Wygrali wybory z Hanną Anzel przez stosowanie nieuczciwych metod, kłamstwa i pomówień. Populistyczne hasła z kategorii „zlikwidujemy korki w Lubiczu” były tylko przykrywką dla niewiedzy i braku kompetencji Pana Nicewicza. Brak wiedzy i kompetencji p. Nicewicza do pełnienia funkcji wójta widać gołym okiem. Szkoda tylko, że dobiera sobie ludzi do współpracy o jeszcze mniejszych kwalifikacjach ale za to z kategorii „swoi”. Wybory wygrane, mija czas i jest coraz więcej pytań. Wójt i jego niekompetentni kolesie zaczynają się niepokoić. Co tu zrobić żeby się nie skompromitować? Trzeba działać tak jak w czasie wyborów, kłamać, pomawiać oraz zwalać całą winę na poprzedników. Zatrudnia się klakierów i osoby sprzyjające żeby wprowadzać do opinii publicznej mieszkańców gminy Lubicz zamieszanie i dezorientacje. To jeszcze działa, ale niedługo wyczerpie się amunicja wprowadzania fałszywej propagandy. Mieszkańcy gminy Lubicz, powinniście się zastanowić czy Wasza postawa jest odpowiednia do sytuacji i czy w ogóle coś wnosi merytorycznego do dyskusji. Czy faktycznie zależy Wam na dobru gminy czy tylko na wznieceniu nieporozumień. Niewielu z komentujących podniosło konkretny problem. Większość wpisów są zwykłymi obraźliwymi pomówieniami lub nieeleganckimi komentarzami tak ogólnymi, że śmiało można im nadać status plotki.
  A więc może czas już zacząć się przyglądać nowemu wójtowi i jego ekipie? Może zostawmy plotki oraz inne „polskie” zachowania, zostawmy starostę i tych ludzi z poprzedniej zmiany a zacznijmy uważniej słuchać i zarazem pytać p. wójta Nicewicza o jego plany na dobrobyt w naszej gminie. Przyglądajmy się uważnie ale nie przeszkadzajmy nowemu wójtowi. Każdemu trzeba dać szansę.

  1. No a teraz ciekawe dla kogo zostało przygotowane stanowisko Sekretarza w gminie, jak została zwolniona p. Teresa G. Jak myślicie kogo tym razem wsadzi p Wójt na to stanowisko. Jak myślicie ? Na kogo stawiacie ? Kto jest jeszcze człowiekiem p. Wójta i kogo tam zobaczymy jako sekretarza gminy???

 20. Marek Olszewski – hipokryta roku 😉 gratulacje …
  chwali się osiągnięciami, które są dość śmieszne jak na XXI wiek
  a wy ludzie z gminy Lubicz, którzy myślicie bardzo, ale to bardzo płytko – wy z Lubicz wyjdziecie, ale “Lubicz” z Was już nie

 21. Jak zwykle każdy wie swoje… Szkoda trochę, że o dobrej zmianie nie wypowie się żaden pracownik starostwa-jaką tam teraz atmosferę mają, jakie pensje ludzie Olszewskiego dostali na wejście-sekretarka więcej niż niektórzy co ze 20 lat tam pracują. Dla odmiany w urzędzie gminy, mimo najgorszych przewidywań poprzedniej ekipy, może i podwyżek nie było ale nie ma też już kolesiostwa-zawrotnych premii dla wybranych, po kryjomu-to było na porządku dziennym. Do ostatniego dnia poprzedni wójt pchal swoim ile się dało. Teraz potworzył na siłę sztuczne stanowiska, żeby dalej brali. Ponadto słuchy chodzą, że CBŚ lata po gminie i dlugoletnich kolesiow starosty aresztuje. Niedługo wszyscy też usłyszą co się naprawdę działo w wodociagach-popytajcie trochę, to się zdziwicie ile się postawione firmy dorabialy na gminnej spółce. A Pan Nicewicz? A jak miał pracować, nie mając w gminie nikogo swojego? To chyba logiczne, że do takiej pracy i sprawnego zarządzania potrzebuje zaufanych ludzi? Ale na siłę stanowisk nie tworzył-nikt też w urzędzie nie płacze. A w starostwie owszem.

 22. Ludzie!!! Trzy miesiące rządów nowego wójta, a my już go rozliczamy. To jest chore podejście, ma wójt czas na realizację i utrzymanie gminy w jak najlepszej kondycji. Przyjdzie czas wyborów to wtedy tutaj się spotkamy.
  Teraz to tylko były wójt z nudów zaczyna zaczepki. Nie będę dyskutować z tym Panem, ponieważ mam kulturę i trzymam kciuki za moją gminę. Kapitan nie ucieka z pokładu swojego statku… Marek Olszewski zostawił gminę z długiem i z bardzo dużym bałaganem np. ul. Handlowa, wodociągi Lubickie, kanalizacjia itd. jako szef powinien przypilnować to towarzystwo.
  Czekam na dobre czasy dla mojej gminy.

 23. A “Pan Starosta” rozwija swój urząd tworząc nowe miejsca pracy dla byłych pracowników urzędu gminy Lubicz, kolesiostwa ciąg dalszy. Panu już podziekujemy…. Szkoda że nie ma możliwości rozliczenia za łapówki przy budowie zalosnego amfiteatru….

 24. Starosta nie może zatrudniać swoich ludzi, bo to kolesiostwo, ale wójt, to już może, bo potrzebuje zaufanych. No żal…

 25. Sekretarzem będzie teraz Siemianowski jeszcze on nie ma posady w urzędzie a skoro ze starostwa pracownicy się nie wypowiadają to pewnie dlatego że im dobrze a w urzędzie chyba za dobrze nie jest świadczą o tym między innymi zwolnienia ilu już pracowników się pozbyli żeby tylko swoich niby zaufanych ludzi wstawic. A tak po za tym to w urzędzie ciągle są jakieś kontrolę i o dziwo nigdy nie było słychać że coś nie tak a teraz nagle wszystko źle

  1. no tak Andrzej Sz, teraz szykuje się na stanowisko Sekretarza i po ci konkurs ogłosili, żeby z ludzi głupków robić, przecież już wiadomo kto ma być na tym stanowisku. Może trzeba zgłosić do CBA ze rozdawane są stanowiska . A tak przyszły p. wójt mówił że zwalniać nie będzie. szkoda gadać swoich wrzuca i tyle.

 26. Szanowni Państwo, ponieważ w komentarzach pod tekstem listu otwartego kierowanego do Wójta p Marka Nicewicza pada moje nazwisko, pragnę oświadczyć, że nie kandyduję i nie zamierzam kandydować na żadne stanowisko w Gminie Lubicz. Swoją energię i doświadczenie samorządowe wykorzystuję jako radny opozycji w Radzie Powiatu Toruńskiego działając w dwóch bardzo ważnych komisjach: rewizyjnej oraz budżetu i finansów a także w bezpośrednich kontaktach z mieszkańcami. Moją aktywność można obserwować i oceniać na bieżąco śledząc relacje bezpośrednie z przebiegu sesji.

 27. Szanowny Panie Starosto
  Racja Pan Wójt narazie ocenia że ma wiele do poprawy po poprzednikach jednak jego władza opiera się narazie na budowaniu dróg które bedzie budowal przez 3 lata a 2 lata bedzie prowadzil kadencje wyborcza. Nie ma co porównywać się do Pana Marka Olszewskiego bo narazie nie wybudował drogi nie zbudował kanalizacji nie zaczął rozbudowy świetlic wiejskich bądź remiz strażackich. Jedyne co zrobił to zaproponował budżet a rada go przyjęła.
  A gdzie zmiany planów zagospodarowania po 10 latach bądź skupienie uwagi na tym by być dla mieszkańców a nie mówić że on nic nie może załatwić w zarządzie dróg powiatowych był tam wogóle? wie gdzie ten budynek się znajduje ?
  Wójt to nie osoba która wysyła pracowników i ich rozlicza ale pomaga im również w działaniach.
  Jak można powiedzieć, że ktoś ma pozyskać dodatkowe śroski na rozbudowę jak sam nie jest w stanie zapytać poprosić kogoś by mu podpowoedział gdzie ma się udać a może samemu im pomogę.
  Panie Marku Nicewicz drogi to jedno ale po za drogami jest sporo innych przedsięwzieć do zrobienia. Chce Pan przyciągnać ludzi do naszej gminy to może warto pomyśleć jak to zrobić sam asfalt to nie wszystko. Nkektórzy nie mają wodociągu w gminie i przy domu studnie a Pan myśli o asfalcie który nie jest piorytetem?
  Uchwały podjęte za czasów starej rady w części obecnej uchylane. Zastanowi się Pan nad swoim rządzeniem może przyda się 2 – 3 dniowy odpoczynek i racjonalne podejście do sprawy.
  Kolega doradca może okazać się złym doradcą. Mam nadzieje że ten komentarz dotrze do Pana. A wszystkim krytykującym proszę was zachowajcie godność.

 28. Poprawka w Zarządzie dróg Wojewódzkich
  Odnośnie Pana Marka Olszewskiego hmmm no nie wszystko można zrobić odrazu. Jednak trochę zrobimy tutaj trochę tutaj i coś było widać. Przynajmniej starał się aby większość była zadowolona i lata które spędził w gminie dają nadzieje na lepszą gospodarkę powiatem

 29. A kto tak naprawdę rządził w Lubiczu jak nie Pani Hania. Po prostu Olszewski zwolnił dla niej miejsce, ale byli zbyt pewni siebie, więc nie kandydowała już nawet na radną i …. przeliczyli się sromotnie. Ani wójtem nie została a i fucha radnej uleciała. Pamiętacie jak siedziała w areszcie – łapownictwo przecież jej udowodniono, nie została jak wszędzie opowiadała uniewinniona tylko postępowanie umorzono- wiadomo jak i dlaczego. Olszewski tylko realizował jej “pomysły” – nic nie odbywało się bez jej akceptacji. To była wyjątkowo zgrana ekipa i widać, że odradza się w powiecie. Jeżeli ona usadowi się w Powiecie, to już koniec świata. A Panu Nicewiczowi trzeba pomóc, doradzać, a nie oczekiwać abynatychmiast wszystko zrealizował- czeka Go ciężki kawałek chleba, bo do tej pory wszystko zrobiono z kredytów.

 30. Moim zdaniem ten Pan Nicewicz to zwykły Dyzma. Wyborcy Gminy Lubicz daliście się ograć.Znam dokładnie sprawę zwolnienia Pani Sekretarz.Posądził Ją( ten dyzma) o nepotyzm-nie wiem czy on wie co to nepotyzm.
  Kiedyś bardzo ,bardzo dawno temu była zachowana niepisana równowaga pomiędzy Lubiczem a Grębocinem.
  Lubicz miał Naczelnika po zmianach Wójta, a Grębocin Sekretarza.Pytam Was Radni Gminy a w szczególności Ci którzy czują się że wybrali ich mieszkańcy Tej Gminy a nie dał im mandat( ten dyzma) co Wy zrobiliście żeby nie czuć się sługusami (dyzmy). Jeżeli już na początku tej kadencji nie potraficie mieć własnego zdania to biedna Tej Gminie a Wy Tacy Ni Jacy.Gmina Lubicz już nigdy nie będzie miała takiego szlachetnego Wójta jak P.Marek Olszewski.

 31. Ad “Z Grębocina” : a przecież podobno szlachectwo zobowiązuje, a tu taki tekst “niech się pan do mnie nie porównuje” ho, ho !!!

 32. Szanowni Państwo, oto p. wójt Lubicza chwali się “Z radością informuję, że mamy nowego sekretarza gminy, Panią Anetę Kaczmarek. Pani Sekretarz pełniła wcześniej funkcję skarbnika w Urzędzie Gminy Włocławek. Jestem pewien, że bogate doświadczenie samorządowe oraz zapał do pracy Pani Anety będą cennym zasobem naszej gminy. Witamy na pokładzie!”,
  a prawda jest taka że nowy sekretarz Lubicza to tak świetnie pracował w gminie Włocławek jako skarbnik, zostawił gminę bez zastępcy a biedna Pani Wójt Włocławka musiała sobie radzić. Pani skarbnik uciekła na zwolnienie lekarskie. Czy to ma być odpowiedzialny samorządowiec ??? Oby gmina nie poszła na dno po takim wyborze !!! Link do artykuły zamieszczam poniżej niestety wójt Lubicza moje komentarze wszystkie wykasował i zablokował mnie i nie mogę wstawiać komentarzy. a mamy wolny kraj i pytałem grzecznie czy wybór na pewno jest trafiony ???
  https://nwloclawek.pl/artykul/jest-nowy-skarbnik-w/611759

 33. Nowe władze tyko obiecują A z realizacją obietnic to już bardzo słabo im idzie. Niestety 😞😞😞😞

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *