Mamy z gminy Łysomice dają radę. “Możemy żyć nie tylko samym wychowaniem dzieci”

Box2 Łysomice Wiadomości
Tegoroczny Dzień Kobiet społeczność mam z gminy Łysomice zorganizowała na plaży w Kamionkach. Fot. Waldemar Kołecki

Wymieniają się doświadczeniami, dzielą dobrymi radami, przekazują ważne informacje. Społeczność mam z gminy Łysomice rośnie z tygodnia na tydzień. Ostatnio członkinie grupy zorganizowały Dzień Kobiet na plaży w Kamionkach Małych. Co przed nimi? Wszystko wskazuje na to, że zawiązanie stowarzyszenia.

Od października zeszłego roku mamy z terenu gminy Łysomice mogą integrować się ze sobą za pośrednictwem grupy na Facebooku. To z jednej strony platforma do wymiany przydatnych dla mam informacji, a z drugiej świetny sposób na nawiązanie nowych przyjaźni. 

REKLAMA

– Jestem mamą przedszkolaków, których sama wychowuję. Szukałam sposobów na to, jak połączyć pracę, samorealizację i czas dla siebie z wychowaniem dzieci. Stwierdziłam, że utworzenie grupy na Facebooku stworzy możliwość dla kobiet takich jak ja, aby wymieniać się doświadczeniami i radami, dzielić przydatnymi informacjami – tłumaczy Katarzyna Sienkiewicz-Umińska, założycielka grupy. 

Na stronie grupy można znaleźć m.in. informacje na temat wydarzeń gminnych. Członkinie chętnie wymieniają się wieściami na temat tego, czy dane wydarzenie jest dostosowane do potrzeb rodziców z małymi dziećmi.

– Chodziło też o to, żeby pokazać kobietom, że mogą żyć nie tylko samym wychowaniem dzieci, że bardzo ważne jest, aby od czasu do czasu zrobić coś tylko dla siebie. W tym czasie jednak kobieta musi czuć się bezpieczna, że jej dziecko ma zajęcie i ktoś się nim opiekuje – tłumaczy Katarzyna Sienkiewicz-Umińska. – Poza tym nasza grupa daje możliwość nawiązania nowych przyjaźni, poszerzenia horyzontów.

Grupa powstała w październiku i od tego momentu liczba członków urosła do 400. Taki sukces pobudza apetyt na więcej i daje nadzieję na rozwój.

– Dla mnie to bardzo duży przyrost. Zauważam, że aktywność dziewczyn znacznie wzrosła. Widać, że takie inicjatywy są potrzebne – mówi Katarzyna Sienkiewicz-Umińska.

Członkinie grupy zaczynają też podejmować pierwsze kroki w organizacji wydarzeń dla lokalnej społeczności. Pierwszą imprezą był Dzień Kobiet. Niestety, w tym roku nie było szansy, aby zorganizować Gminny Dzień Kobiet, ale nie oznacza to, że panie z terenu gminy nie świętowały. W niedzielę 7 marca spotkały się na plaży w Kamionkach Małych. Święto pań upłynęło pod znakiem sportowym. Panie wzięły udział w zajęciach z zumby, które prowadziła Iwona Trojanowska-Kopacz, która dzięki swojej energii wciągnęła do tańca wszystkich – nawet motocyklistów. Panie mogły też wejść do wody w samych kostiumach i spróbować swoich sił w morsowaniu, które dzięki WOŚP-owi stało się zimową wizytówką jeziora. Nie zabrakło ogniska, przy którym zacieśniano znajomości i nawiązywano nowe przyjaźnie. W tym czasie opiekę pociechom zapewniły bibliotekarki z gminnych bibliotek, organizując dla nich animacje i zabawy. Niespodziankę dla pań przygotowała także grupa Moto Gostkowo, która zajechała na plażę i każdej z kobiet wręczyła symbolicznego kwiatka. To jednak nie był koniec niespodzianek. Wszystkie panie zostały także obdarowane kwiatami przez wójta Piotra Kowala i przewodniczącego Rady Gminy Roberta Kożuchowskiego.

Mamy z gminy Łysomice, co udowodniły podczas ostatniego spotkania, mają mnóstwo energii do działania i głowy pełne pomysłów. Mają nadzieję, że w przyszłości uda się je przekuć w kolejne, ciekawe inicjatywy. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *