Maluchy z Osieka nad Wisłą spotkały się z policjantką [ZDJĘCIA]

Box2 Obrowo Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą spotkały się z funkcjonariuszką Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dowiedzieli się m.in. jak zachowywać się na drodze, placu zabaw i podczas niebezpiecznych sytuacji. Policjantka uświadomiła ich także, jak ważny jest numer alarmowy 112.

W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z klas I-III. Tematem spotkania były trzy zagadnienia: korzystanie z numeru alarmowego 112, bezpieczne przejście przez jezdnię i zachowanie w kontaktach z obcymi.

REKLAMA

Sierż. szt. Agnieszka Bubień omówiła z dziećmi jak ważny jest numer alarmowy i w jakim celu się go używa.

– Policjantka przypomniała, że dzwoniąc pod ten numer można komuś uratować życie i pod żadnym pozorem nie można telefonować dla żartów – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, oficer prasowy KMP Toruń. – W drugiej części spotkania funkcjonariuszka omówiła podstawowe zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych i objaśniła po której stronie drogi należy się poruszać.

Funkcjonariuszka przypomniała również jak ważne jest zapinanie pasów. W kolejnej części policjantka tłumaczyła zaś, jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi.

– Dzieci dowiedziały się dlaczego nie wolno godzić się na podwiezienie do szkoły czy sklepu lub jeść słodyczy, którymi zostaniemy poczęstowani – dodaje mł. asp. Chrostowski. – Funkcjonariuszka omówiła również co zrobić, gdy widzimy, że kolega lub koleżanka zostaje zaczepiona przez inną osobę.


Fot. KMP Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *