Maluchy z Osieka nad Wisłą spotkały się z policjantką [ZDJĘCIA]

Box2 Obrowo Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą spotkały się z funkcjonariuszką Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dowiedzieli się m.in. jak zachowywać się na drodze, placu zabaw i podczas niebezpiecznych sytuacji. Policjantka uświadomiła ich także, jak ważny jest numer alarmowy 112.

W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z klas I-III. Tematem spotkania były trzy zagadnienia: korzystanie z numeru alarmowego 112, bezpieczne przejście przez jezdnię i zachowanie w kontaktach z obcymi.

REKLAMA

Sierż. szt. Agnieszka Bubień omówiła z dziećmi jak ważny jest numer alarmowy i w jakim celu się go używa.

– Policjantka przypomniała, że dzwoniąc pod ten numer można komuś uratować życie i pod żadnym pozorem nie można telefonować dla żartów – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, oficer prasowy KMP Toruń. – W drugiej części spotkania funkcjonariuszka omówiła podstawowe zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych i objaśniła po której stronie drogi należy się poruszać.

Funkcjonariuszka przypomniała również jak ważne jest zapinanie pasów. W kolejnej części policjantka tłumaczyła zaś, jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi.

– Dzieci dowiedziały się dlaczego nie wolno godzić się na podwiezienie do szkoły czy sklepu lub jeść słodyczy, którymi zostaniemy poczęstowani – dodaje mł. asp. Chrostowski. – Funkcjonariuszka omówiła również co zrobić, gdy widzimy, że kolega lub koleżanka zostaje zaczepiona przez inną osobę.


Fot. KMP Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *