Mała rewolucja w Urzędzie Gminy w Czernikowie. Już od poniedziałku nowe godziny pracy!

Box2 Czernikowo

Idzie nowe w powiecie. Kolejny urząd zmienił godziny pracy. Zmiana wychodzi naprzeciw osobom pracującym poza Czernikowem. A urzędnicy w piątek będą mieli szybciej wolne.

Jak teraz będzie pracował Urząd Gminy w Czernikowie? W środy będzie dostępny dla mieszkańców aż 10 godzin. Te dwie “dodatkowe” godziny zostały zabrane z godzin otwarcia urzędu i czasu pracy w piątek. W ten dzień urzędnicy pójdą do domu szybciej, bo o 13.00

REKLAMA

  • Poniedziałek: 7:00 – 15:00
  • Wtorek: 7:00 – 15:00
  • Środa: 7:00 – 17:00
  • Czwartek: 7:00 – 15:00
  • Piątek: 7:00 – 13:00

Wyrażam nadzieję, że przystosowanie się społeczności lokalnej do przedmiotowej zmiany przebiegnie sprawnie, a nowy zakres czasu pracy Urzędu przyczyni się do zwiększenia jego dostępności i wpisze się w misję służebnej roli administracji samorządowej względem mieszkańców.
– pisze wót gminy Tomasz Krasicki na stronie urzędu.

Zmiany wchodzą w życie 4 marca, czyli w poniedziałek. Nie obeszły się bez komentarzy: od postulatów pracy urzędu w soboty, po pracę 24 na dobę. Mieszkańcy zwracają uwagę na to, że i godzina 17.00 może nie wystarczyć, aby załatwić sprawy, gdy ktoś pracuje do 18 i dojeżdża. Niestety, prawo pracy nie pozwala na zaangażowanie pracownika powyżej 12 godzin dziennie.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *