Maj pełen wydarzeń w gminie Chełmża. Spektakl, spotkania i Motomajówka

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Autsajder BAR

Spotkania, spektakle i koncerty – tak upłynie maj w gminie Chełmża. Ale będzie nie tylko kulturalnie. Czeka nas też… rzut gumiakiem i silnikiem, kręcioła i głośny wydech, czyli Motomajówka w Drzonówku.

Instytucje kultury z gminy Chełmży przygotowały kilka kulturalnych propozycji na maj. Biblioteka w Samorządowa w Zelgnie 13 maja organizuje spotkanie z Barbarą Gawryluk, autorką książek dla dzieci (m.in. „Zuzanka z pistacjowego domu”, „Moje Bullerbyn”, „Baltic: pies, który płynął na krze” czy „Klinika zdrowego chomika”), dziennikarką i tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej. Początek spotkania o godz. 9.

REKLAMA

Dwa dni później (15 maja) i też w Zelgnie w miejscowym amfiteatrze wystąpi Kabaret Krzysztofa Zaremby ze swoim programem pt. „Jak kochać to tylko we Lwowie”. Na scenie zobaczymy: Grażynę Rutkowską-Kusę, Krzysztofa Zarembę i Jacka Pietruskiego. Aktorzy przeniosą nas do przedwojennego Lwowa. Nie zabraknie zabawnych dialogów, znanych piosenek, lwowskiej gwary, kresowego zaśpiewu czy też sentymentalnej miłości do starego Lwowa. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18.

Melodie z minionych lat usłyszymy zaś 24 maja o godz. 17 w malowniczym zabytkowym parku w Brąchnówku. Dawne piosenki zaśpiewa Emilia Czekała, wokalistka, flecistka i dyrektor Orkiestry im. Johanna Straussa. Koncert organizuje Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

Kulturalny maj zwieńczy spotkanie z podróżnikami z Torunia. Chodzi o rodzinę Łopacińskich, którzy kilka lat temu wybrali się w podróż dookoła świata, a tym razem zabiorą w nią mieszkańców gminy Chełmża. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w galerii Stara Szopa w Grzywnie. Wstępy na wszystkie powyżej opisane majowe wydarzenia nie są biletowane.

Z kolei już za kilka dni rozpocznie się konkurs fotograficzny „Selfie z mamą” z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Zdjęcia mam ze swoimi pociechami (wiek nie ma znaczenia) będzie można nadsyłać od 1 do 12 maja na adres: cik@gminachelmza.pl z dopiskiem „konkurs fotograficzny”. Do wygrania jest profesjonalna sesja zdjęciowa. Konkurs organizują CIK Gminy Chełmża i Biblioteka Samorządowa w Zelgnie. Więcej informacji dotyczących konkursu znajdziemy na: www.zelgno.naszabiblioteka.com.

Kolejna propozycja na maj to Motomajówka w Drzonówku. Imprezę organizuje Autsajder Bar wspólnie z chełmżyńską Grupą Motocyklową ŁOZA. Wydarzenie odbywa się na granicy dwóch gmin – Chełmża i Lisewo – dlatego też będą gościć na niej władze obu samorządów, na czele z wójtami. Nie skończy się tylko na kurtuazyjnym spotkaniu. Lokalni samorządowcy rozegrają mecz siatkówki z motocyklistami.

W Motomajówce chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę dla całych rodzin. Imprezę otworzy parada motocyklowa, która pojedzie z Lisewa przez Drzonowo do Drzonówka. Pojawią się na niej m.in. pit bike, rycerze, animatorzy zabaw dla dzieci z pracowni Orange. Zaplanowano też występ zespołu Myasta, rodzinny turniej w Molkki, czyli w fińskie kręgle.

Na Motomajówce nie zabraknie też konkursów. W turnieju „Dwa Koła” będzie można wygrać bon na kurs kategorii AM dla osób od 14. roku życia (o wartości tysiąca zł). Uczestnicy powinni przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego, umieć rozpoznać kilka marek motocykli i… jeździć rowerem najwolniej jak się da.

W planach są też inne konkursy: wbijanie gwoździ, zimny podkoszulek dla pań, rzut gumiakiem i silnikiem, kręcioła, głośny wydech czy na najstarszy motocykl imprezy.

Motomajówkę zwieńczy ognisko i koncert Heavy Metal Way. Grupa zagra hity, na których wychował się cały metalowy świat. Impreza odbędzie się 11 maja. Start o 13.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *