Magdalena Krzyżanowska: Nie możemy zgodzić się na to, aby ograniczać swobodę wypowiedzi

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

O komentarz do proponowanego przez rząd podatku od reklam i związanego z tym protestu mediów poprosiliśmy Magdalenę Krzyżanowską, specjalistę ds. komunikacji i kontaktów z mediami Urzędu Gminy Obrowo.

To, o czym się nie mówi, nie istnieje. Nie możemy zgodzić się na to, aby ograniczać swobodę wypowiedzi. Wolne media to wolność słowa i wolność wyboru. Dla mnie to wartości najważniejsze. Różnorodność punktów widzenia pozwala na lepszy ogląd sytuacji czy problemu. Nie ma czegoś takiego, jak jedyna słuszna racja. Dlatego popieram protest wolnych mediów, tak jak popierałam protesty w obronie wolnych sądów, osób LBGT+, opowiadam się za wolnością wyboru w kwestii aborcji.  Strażnikiem jest tu wolność sumienia i założenie, że ono świadczy o dojrzałości człowieka.
Oczywiście, wolność to nie dowolność. Granica między tymi dwiema sprawami jest wyraźna i jest nią krzywda wyrządzana drugiemu człowiekowi. Tak długo, dopóki swoimi słowami czy działaniami nie krzywdzę, tak daleko mogę żyć, myśleć i mówić po swojemu. Czyli tak długo mam wolny wybór. Dlatego wolne media to moja wolność. Media bez wyboru to brak wyboru dla mnie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *