Łysomice: gminne budowy w krajowej czołówce

Box2 Łysomice Wiadomości

Dwie inwestycje Urzędu Gminy Łysomice – budowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łysomicach oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Ostaszewie – zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 22 września na Zamku Królewskim w Warszawie. W imieniu gminy Łysomice laury odbierał wójt Piotr Kowal oraz przedstawiciele Rady Gminy.

Ogólnopolski konkurs „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku” organizowany jest od 25 lat pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Infrastruktury. Celem konkursu jest nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku i wyróżniających się szczególnymi walorami.Wśród analizowanych kryteriów są m.in.: funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych obiektów, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, wysoka jakość wykonawstwa robót budowlanych. W trakcie kwalifikacji obiektów jury konkursowe jeździ po całej Polsce, dokonując wizji lokalnych. W tej edycji udział wzięło aż 470 inwestycji z wszystkich regionów kraju. Do finału zakwalifikowało się 87 obiektów, w tym 2 z gminy Łysomice. W kategorii „obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji” wyróżnienie otrzymała budowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Łysomice. Inwestycja była warta ok. 10 mln zł. Pierwsi pacjenci skorzystali z nowej siedziby ośrodka zdrowia pod koniec ubiegłego roku.

REKLAMA

Do finału konkursu dostała się również inwestycja z kategorii „obiekty szkolnictwa” – rozbudowa, przebudowa i termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Ostaszewie wraz z budową sali gimnastycznej. Obiekt oddano do użytku w sierpniu 2020 r.

W uroczystej gali ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, wzięli udział wójt gminy Łysomice Piotr Kowal oraz radni gminy Łysomice Artur Lubomski, Piotr Pyrek, Marian Błaszkiewicz.

Rozstrzygnięcie konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku” było wyjątkowo uroczyste. Samo miejsce gali, jakim był Zamek Królewski w Warszawie, czyniło to wydarzenie bardzo prestiżowym. Oprawę artystyczną gali zapewnił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – opisuje Artur Lubomski. – Dwukrotnie wychodziliśmy z panem wójtem na scenę, by odbierać laury w imieniu gminy Łysomice – wspomina radny.

Nasz udział w konkursie tej rangi jest dowodem, że nie tylko w dużych ośrodkach miejskich, ale także w małych gminach powstają wysokiej klasy obiekty budowlane – mówi wójt Piotr Kowal. – Dość powiedzieć, że w tej samej kategorii, w której nasza gmina Łysomice została wyróżniona, zwyciężył duży obiekt szpitala powiatowego w Krakowie, czyli jednej z największych aglomeracji w kraju. Wyróżnienie dla nas jako inwestora jest też potwierdzeniem, że dobrze wykorzystujemy nasz budżet, by budować obiekty, które są funkcjonalne i służą mieszkańcom – dodaje wójt.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.