Łysomice będą świętować Dzień Kobiet

Box2 Łysomice Wiadomości
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Łysomice. Fot. Wojciech Szalewski

Gminny Dzień Kobiet w Łysomicach to wieloletnia tradycja. W tym roku w organizację włączyło się m.in. Koło Gospodyń Wiejskich z Turzna i Klub Seniora „Szarotka”. Dla uczestniczek przewidziano nie tylko drobny upominek, ale przede wszystkim wiele atrakcji. Fotobudka i spektakl komediowy to tylko niektóre z nich.

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca od 1910 r. Początkowo miał służyć krzewieniu idei praw kobiet, przede wszystkim praw wyborczych. W Polsce Dzień Kobiet był bardzo popularny zwłaszcza w okresie PRL-u, kiedy to w szkołach i zakładach pracy organizowano oficjalne obchody. Znakiem tamtych czasów stały się takie upominki jak rajstopy i goździki. Czasy się zmieniają, prezenty również, ale chęć świętowania pozostaje. W gminie Łysomice święto pań odbędzie się w sobotę 7 marca. Wójt Piotr Kowal oraz przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski zapraszają wszystkie mieszkanki na wydarzenie, organizowane przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich w Turznie. Impreza odbędzie się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Turznie. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, więc panie z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę.

REKLAMA

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 występem kabaretu Kowalewiacy – informuje Justyna Paczkowska, pracownik ds. kultury i promocji w Urzędzie Gminy Łysomice.

Kowalewiacy to lokalny zespół kabaretowy, który od wielu lat rozbawia publiczność. Członkowie grupy chętnie biorą udział w wydarzeniach powiatowych. Ze swoim taneczno-wokalnym programem kabaretowym występowali m.in. na Ogólnopolskiej Biesiadzie Seniorów. Niespodziankę na łysomickim Dniu Kobiet szykuje także Klub Seniora „Szarotka” z Turzna. Seniorki zaprezentują piosenkę „Być kobietą” i przygotują występ artystyczny.

Zaplanowałyśmy komediowe przedstawienie teatralne na podstawie scenariusza z książki Kingi Pietrzyk pt. „Wieczór panieński”. Spektakl będzie mówił o kobietach i o tym, żeby pamiętać o sobie nawzajem – mówi Justyna Paczkowska.

Klub Seniora „Szarotka” w styczniu obchodził drugą rocznicę powstania. Organizacja prężnie rozwija się na polu działalności społecznej. We wrześniu zeszłego roku na dożynkowym święcie plonów członkinie klubu zdobyły 3. miejsce w plebiscycie na najpiękniejszy strój.

Gminny Dzień Kobiet nie mógłby się oczywiście odbyć bez słodkiego poczęstunku i okolicznościowego tortu. Każda z pań może także liczyć na drobny upominek. To jednak nie koniec. Święto płci pięknej to okazja do wesołej zabawy, więc nie zabraknie tańców. Muzyczną część wydarzenia poprowadzi DJ Jacuch. Wodzirej na co dzień zajmuje się obsługą imprez okolicznościowych. W Łysomicach zadba o wytworzenie niezapomnianego klimatu i oprawę muzyczno-oświetleniową. Uczestniczki Gminnego Dnia Kobiet będą bawić się do przebojów polskich i zagranicznych.

Zaplanowaliśmy także dodatkowe atrakcje, takie jak fotobudki i stoiska kosmetyczne. Będzie można zbadać wiek swojego organizmu i sprawdzić jego nawodnienie, skorzystać z porad wizażystki i dopasować kolorystykę do typu cery – zachęca Justyna Paczkowska.

Święto kobiet to doskonała okazja, aby podziękować mieszkankom gminy za ich zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności. Na terenie gminy prężnie działa kilkanaście kół gospodyń wiejskich. Ich członkinie aktywnie wspierają łysomicką wspólnotę i czynnie angażują się we wszystkie gminne wydarzenia. Święto na ich cześć zostanie przygotowane dla 350 osób. Impreza jest biletowana. Wejściówki można nabyć we wszystkich filiach biblioteki gminnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *