Ludzie wielkich serc bawili się w gminie Łysomice [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Łysomice Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Wzniesieniem toastu symboliczną lampką szampana zainaugurowano w świetlicy wiejskiej w Kamionkach Dużych tegoroczny 9. Charytatywny Bal Wójta Gminy Łysomice. Udział w zabawie wzięło 90 osób.

W sobotni wieczór 2 lutego balowe stroje włożyli samorządowcy, mieszkańcy oraz przyjaciele gminy. Wszyscy pojawili się na corocznym balu w jednym celu – by pomóc. Wspólna zabawa była pretekstem do otworzenia swoich serc i wsparcia osób najbardziej potrzebujących.

REKLAMA

– Zebrane podczas charytatywnego balu środki przeznaczone zostaną dla dwójki seniorów, osób w podeszłym wieku, które samotnie prowadzą swoje gospodarstwa – podkreśla wójt gminy Piotr Kowal. – O ich trudnej sytuacji życiowej powiadomił nas Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysomicach. Jesteśmy samorządem, który nie pozostawi nikogo w potrzebie. Decyzja o przekazaniu zebranych w trakcie zabawy pieniędzy właśnie tym państwu podjęta została jednogłośnie.

Bal rozpoczął się od symbolicznej lampki szampana, wzniesionej przez wójta gminy, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Romana Wojdę oraz radną Emilię Zielińską. W taneczny klimat zabawy wprowadzili gości młodzi tancerze – Marta i Kuba.

– Para ta towarzyszy nam co roku – podkreśla Emilia Zielińska, współorganizatorka wydarzenia, radna gminy Łysomice. – Od lat obserwujemy ich piękne układy taneczne i przyglądamy się postępom artystycznego rozwoju.

Kulminacyjnym punktem zabawy był walc czekoladowy. Zakupywana przez panów, a następnie wręczana paniom czekolada stawała się swoistym zaproszeniem na parkiet. Charytatywne wydarzenie urozmaicały również licytacje. W tym roku na aukcję trafiły m.in. obrazy namalowane przez lokalnych artystów, dywany czy grafiki.

Wśród atrakcji skosztować można było tortu, a także skorzystać z przygotowanych przez organizatorów niespodzianek: fotolustra czy animacji. Na stołach królowały zaś potrawy przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamionkach Dużych.

– Bardzo nas cieszy, że bal każdego roku cieszy się wysoką frekwencją – dodaje wójt. – Niezmiernie także nam miło, że jego gośćmi od lat są te same osoby. Macie państwo wielkie serca. Dziękuję za chęć niesienia pomocy innym.

W tym roku na wyznaczony cel charytatywny udało się zebrać ponad 8,8 tys. zł. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń gminnych.

– Zabawa stała się naszą tradycją – podkreśla Piotr Kowal. – Wiele osób od lat aktywnie włącza się w jej organizację. Są to przede wszystkim radni oraz uzdolnione kulinarnie panie z KGW w Kamionkach Dużych. Choć nasze głowy jeszcze pełne są wspomnień sobotniej nocy, już dziś chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców gminy do udziału w jubileuszowej 10. edycji Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łysomice. Pamiętajmy – warto pomagać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *