Lubisz biegać? Weź udział w niepodległościowym biegu na orientację!

Box2 Łysomice
Fot. Pixabay

W ostatni weekend października, na terenie „Pałacyku” przy ul. Sadowej w Łysomicach, odbędzie się rodzinny bieg na orientację. Impreza sportowa dedykowana będzie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie zorganizowane zostanie 26 października i będzie kontynuacją ubiegłorocznego Łysomickiego Biegu Niepodległościowego „BiegŁOŚ”.

REKLAMA

– Tym razem impreza odbędzie się w zmienionej formie – zapowiada Piotr Lipiński. – Zamiast biegu ulicznego przygotujemy bieg na orientację z grą historyczną. O jej stworzenie zadba osoba, która profesjonalnie zajmuje się pisaniem programów pod integracyjne gry plenerowe.

Sportowe zmagania dedykowane będą zarówno całym rodzinom, jak i biegaczom indywidualnym. Uczestnicy wyruszą w trasę dokładnie określoną na mapach. Po drodze będą musieli wykonać wskazane przez organizatorów zadania. Jakim odcinkiem pobiegną sportowcy?

– O to zadba osoba przygotowująca trasy Mistrzostw Polski w biegu klasycznym i sztafetowym na orientację – dodaje twórca wydarzenia. – Emocji i niespodzianek z pewnością nie zabraknie.

Impreza sportowa połączona zostanie z nietypową lekcją historii. Przygotowane zadania będą nawiązywały do 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wydarzeń z 1918 r., które miały miejsce na terenie dzisiejszej gminy Łysomice.

Podobnie jak w roku ubiegłym coś dla siebie znajdą także miłośnicy jazdy na dwóch kółkach. Spod Pałacu Romantycznego w Turznie do łysomickiego „Pałacyku” wyruszy rajd rowerowy. Trasa liczyć będzie ok. 8 km.

– W ubiegłym roku w przejeździe udział wzięło 100 osób. Mamy nadzieję, że w tym przekroczymy setkę – dodaje Robert Kożuchowski, przewodniczący Rady Gminy Łysomice, który również angażuje się w organizację wydarzenia. – Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zapisy na wydarzenie ruszą w połowie października. Informacje o biegu dostępne będą na stronie gminy – www.lysomice.pl oraz www.nanudemy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *