Lubicz z pierwszym w historii samodzielnym sztabem WOŚP!

Box2 Kultura Lubicz Powiat toruński Wiadomości

Po raz pierwszy w historii w gminie Lubicz powstał samodzielny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestrowe wydarzenia odbędą się w czterech szkołach, a zarówno młodzi, jak i starsi miłośnicy joggingu spotkają się na biegu dla WOŚP.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pozytywnie rozpatrzyła wniosek zaangażowanych mieszkańców gminy o utworzenie Sztabu WOŚP oraz organizację Wielkiego Finału. W poprzednich latach pieniądze z terenu gminy Lubicz zebrane w akcji firmowanej przez Jurka Owsiaka były doliczane do sumy zebranej przez Toruń. W niedzielę 12 stycznia 2020 r. mieszkańcy gminy zagrają razem pod szyldem Lubickiego Sztabu WOŚP #5490.

REKLAMA

– Sztab jest już oficjalnie zarejestrowany, mamy prężną ekipę, w którą są także zaangażowani przedstawiciele ponad połowy sołectw, harcerze i inne środowiska, zbieramy zgłoszenia od wolontariuszy i przygotowujemy „wośpowe” wydarzenia – mówi Katarzyna Gałka, szefowa lubickiego sztabu.

Bardzo ciekawie, z występami i aukcjami, zapowiada się finałowa niedziela w szkołach w Lubiczu Górnym, w Lubiczu Dolnym i Grębocinie. Gmina Lubicz jednak będzie „grała” dla Orkiestry już od soboty, inaugurując „wośpowy” weekend sobotnim biegiem dla WOŚP, odbywającym się pod hasłem „Z biegiem Drwęcy”. W ramach wydarzenia zaplanowano dwa biegi ze startem i metą w Lubiczu Dolnym – jednokilometrowy przeznaczony dla dzieci oraz pięciokilometrowy dla młodzieży i dorosłych. Wpisowe – minimum 10 zł dla najmłodszych i minimum 20 zł dla starszych uczestników – w całości zostanie przekazane na konto WOŚP. Dzięki sponsorom każdy z uczestników biegu dostanie także pamiątkowy zestaw startowy, w którym znajdą się m.in.: numer startowy, koszulka oraz inne gadżety. Przewidziany jest również poczęstunek dla biegaczy. Zainteresowani biegiem mogą zarejestrować się przez formularz, który widnieje na stronie www.lubicz.pl w zakładce „WOŚP”.

Wszystkie osoby chętne do przyłączenia się do 28. Finału WOŚP (wolontariuszy do prac organizacyjnych, sponsorów i darczyńców) zapraszamy do kontaktu z szefową sztabu Katarzyną Gałką, nr tel. 603 787 121, e-mail: sztab.wosp.lubicz@gmail.com. Więcej informacji na temat sztabu na jego fejsbukowym profilu: https://www.facebook.com/Sztab-Wo%C5%9Bp-Lubicz-Dolny-105581217560449/.
W tym roku celem WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *