Lubicz Górny: Podpisano umowę na budowę nowego placu zabaw

Box1 Lubicz Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Lubicz

Nowy plac zabaw pojawi się obok pumptracka w Lubiczu Górnym. To element prac rewitalizacyjnych w tym miejscu, zainicjowanych jeszcze za ubiegłej kadencji. Docelowo teren ten ma stać się gminnym centrum rekreacji dla dzieci i młodzieży.

Przypominamy, że pod koniec grudnia informowaliśmy o dobiegających końca pracach nad pumptrackiem. Będzie to pierwszy w Polsce pumptrack z elementami skateparku.

REKLAMA

Teraz włodarze podpisali umowę z firmą ze Świecia na stworzenie w tym miejscu placu zabaw. Plac zabaw i pumptrack stworzą gminne centrum rekreacji dla dzieci i młodzieży w ramach prac rewitalizacyjnych na tym terenie. Na nowym placu zabaw zainstalowane zostaną m.in. zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawki oraz linaria z gumowym podłożem. Prace nad budową placu zakończą się pod koniec marca 2021 r.

Gmina przypomina, że w 2020 r. dwa nowe place zabaw stworzono w sołectwie Gronowo, kolejny plac zabaw w Gronowie zmodernizowano, rozpoczęto także modernizację placu zabaw w Lubiczu Dolnym.

Tagged

1 thought on “Lubicz Górny: Podpisano umowę na budowę nowego placu zabaw

  1. Pamptrack,do czego nam to,nikt tam nie chodzi. Plac zabaw?kolejny,który będzie zniszczony,jak ten koło kościoła przy lasku. A co z najstarsza ulicą w Lubiczu-Zdrojową! Bez kanalizacji i twardej powierzchni! Same dziury! Szum był jak zbliżały się wybory.a teraz co?CISZA!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.