Lubicz Dolny: zatrzymano złodzieja ze szklarni

112 Box2 Lubicz Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Policjanci z Dobrzejewic zatrzymali przy jednej ze szklarni w Lubiczu Dolnym 32-latka i jego 37-letnią partnerkę. Zatrzymanemu mężczyźnie udowodniono kilka przestępstw, za które grozi mu do 10 lat więzienia.

We wtorek około 5:00 rano dyżurny w Dobrzejewicach odebrał telefon od właściciela szklarni z informacja, że coś się dzieje  okolicach jego obiektów w Lubiczu Dolnym. Skierowany tam patrol zastał 32 letniego mężczyznę i jego 37-letnią partnerkę. Przeprowadzone czynności wykazały, że zatrzymany 32-latek próbował ukraść motoreduktor, przewody elektryczne oraz pompy. Przedmioty te były warte kilka tysięcy złotych.

REKLAMA

Policjanci po przeanalizowaniu innych prób i włamań z ostatniego okresu udowodnili mężczyźnie kolejne czyny. Jak się okazało, to ten sam człowiek ukradł 11 października wózki metalowe z wcześniej wspomnianej szklarni, a 16 października próbował ukraść kolejne rzeczy służące do wykonywania nasadzeń roślin, lecz prawdopodobnie został spłoszony. Ten sam sprawca między 22 a 25 października w Głogowie przy ul. Sportowej po wcześniejszym zerwaniu kłódki zabezpieczającej drzwi, prowadzące do budynku w w trakcie budowy, wszedł do jego wnętrza skąd usiłował zabrać kilkaset metrów kabla o wartości kilku tysięcy złotych.

32-letni mieszkaniec Brzegu usłyszał łącznie cztery zarzuty, za które grozić mu może do 10 lat więzienia. Jego 37-letnia partnerka po przesłuchaniu została świadkiem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.