Lubicz Dolny: Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo na A1

112 Box2 Wiadomości

Mieszkaniec Obrowa wyszedł za barierkę na wiadukcie na A1 i spadł. Odniósł liczne obrażenia, ale był przytomny. Natychmiastową reakcję podjęli policjanci z toruńskiej drogówki, którzy akurat zjeżdżali z autostrady węzłem w Lubiczu. 37-latek został przetransportowany do szpitala.

Policjanci z toruńskiej komendy, zjeżdżając w sobotę 8 maja ok. godz. 17.30 z autostrady A1 węzłem Lubicz byli świadkami dramatycznego zdarzenia. 37-letni mieszkaniec gminy Obrowo stał po zewnętrznej stronie barierki, zabezpieczającej wiadukt. W pewnym momencie puścił się i spadł na pas ruchu prowadzący w kierunku bramek autostradowych węzła Lubicz. Policjanci natychmiast zatrzymali ruch na bramkach i na trasie.

REKLAMA

Błyskawicznie podbiegli do mężczyzny, żeby udzielić mu pierwszej  pomocy przedmedycznej. Na szczęście mężczyzna pomimo doznanych licznych obrażeń był przytomny. Policjanci utrzymywali z nim cały czas kontakt i informowali, co się dzieje. Przy wykorzystaniu  wyposażenia apteczki oraz zaopatrzenia specjalnej torby medycznej  tamowali krwotok. Także własnym ciałem i przy wykorzystaniu chwytów medycznych unieruchomili ciało mężczyzny, który w bólu nie do końca był świadom zaistniałej sytuacji. Nie dopuszczali, aby  poszkodowany ruszał się, bo trzeba było unieruchomić jego kręgosłup, a zwłaszcza kręgi  szyjne do czasu przyjazdu karetki pogotowia – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP Toruń.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *