Lubicki Sztab WOŚP rozpoczął przygotowania do wielkiego finału

Box1 Lubicz Wiadomości
Na zdjęciu Katarzyna Gałka, szefowa lubickiego sztabu (z prawej) oraz Magdalena Lewandowska

W gminie Lubicz będzie można wylicytować obiad, który w domu zwycięzcy ugotuje dla niego wójt Marek Nicewicz. Kto podejmie wyzwanie? Okaże się 12 stycznia podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Trwają przygotowania do pierwszego pod własnym szyldem udziału gminy Lubicz w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W poniedziałek w urzędzie członkowie sztabu szykowali puszki stacjonarne, które staną w czterech szkołach i trzech firmach. – Bardzo się cieszymy, że do Orkiestry, oprócz pracowników urzędu, włączyło się wiele sołectw wraz ze szkołami i różnymi grupami formalnymi i nieformalnymi – mówi wicewójt Wojciech Rakowiecki. – Z ogromną radością obserwuję jak ta wspaniała akcja dodała mieszkańcom skrzydeł, jednocześnie jednocząc ich.

REKLAMA

Gmina Lubicz dopina program Orkiestry, ale już możemy zdradzić wiele szczegółów. Na pewno ciekawie zapowiadają się licytacje. W tym roku będzie można wygrać m.in. ugotowanie przez wójta obiadu.

– Zostałem do tego namówiony przez sztab i chętnie podjąłem wyzwanie – potwierdza Marek Nicewicz. – U zwycięzcy licytacji zjawię się z potrzebnymi produktami i po prostu ugotuję obiad wraz z deserem, a potem wspólnie zasiądziemy do stołu. Mam tylko nadzieję, że posiłek będzie smakował moim gospodarzom.

Kto podejmie wyzwanie?

W Grębocinie zaplanowano, np. bieg na orientację, jasełka i występ Kamila Czeszela. W Lubiczu Górnym będzie koncert połączony z licytacją, zabawy robotami, loteria fantowa, cicha aukcja i kącik rękodzieła.

Złotoria przygotowuje sołecki bal charytatywny „Dar Serca”, bajeczki dla dzieci, wspólną gimnastykę i naukę breakdance, klinikę urody dla pań z Avonem, mecz towarzyski piłki nożnej panów 30+, a na zakończenie ognisko z kiełbaskami.

Lubicz Dolny to: licytacja i bazarek słodkości – sprzedaż ciast, fantów, występy dzieci, zespół muzyczny Anny Sztandarskiej oraz śpiewające mamy, kącik animacji dla dzieci – malowanie buziek, pokazy pierwszej pomocy i „Światełko do nieba”.

Wydarzenia wośpowe szykują się także w mniejszych miejscowościach gminy Lubicz, np. w Rogowie, gdzie strażacy wraz z wolontariuszem wyjadą na wieś słynną „babcią” (zabytkowym wozem strażackim), Rogówku i Krobi.

Przypominamy też, że dzień przed finałem – 11 stycznia w Lubiczu Dolnym odbędzie się bieg dla WOŚP „Z Biegiem Drwęcy”. 1-kilometrowy przeznaczony dla dzieci oraz 5-kilometrowy dla młodzieży i dorosłych. Wpisowe – minimum 10 zł dla młodszych i minimum 20 zł dla starszych – w całości zostanie przekazane na konto WOŚP-u. Dzięki sponsorom każdy z uczestników dostanie pamiątkowy zestaw startowy, a w nim, m.in. startowy, koszulkę i inne gadżety. Przewidziany jest również poczęstunek dla biegaczy. Do biegu można zarejestrować się poprzez stronę www.lubicz.pl w zakładce „WOŚP” lub na profilu fejsbukowym „Sztab Wośp Lubicz Dolny”.

– Sztab jest oficjalnie zarejestrowany, mamy prężną ekipę, działamy. Już nie mogę doczekać się finału, na który, w imieniu nas wszystkich, serdecznie zapraszam mieszkańców gminy Lubicz – mówi Katarzyna Gałka, szefowa lubickiego sztabu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *