Lubicie biegać? Zgłoście się do II edycji Łysomiczka! [KONKURS]

Box2 Łysomice
Fot. Pixabay

Lubisz biegać? Zgłoś się do udziału w jednej z największych imprez sportowych w regionie. W niedzielę 15 września nad jeziorem w Kamionkach wystartuje II edycja Łysomiczka. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert zespołu rockowego Just Like Greg i Festiwal Kolorów.

Zawody dedykowane są nie tylko pasjonatom biegania, ale także amatorom i tym, którzy po prostu chcą się doskonale bawić. Wydarzenie podzielone zostanie na dwie części – dedykowane dzieciom oraz dorosłym.

REKLAMA

– W tym roku biegać będziemy nad Jeziorem Kamionkowskim – mówi Piotr Lipiński, współtwórca Łysomiczka. – Na tamtejszej plaży przygotujemy zawody dla dzieci, a wokół akwenu pobiegną dorośli. Długość trasy głównej wyniesie około 5 km.

Podobnie jak przy pierwszej edycji, aby urozmaicić bieg, na całym odcinku ustawione zostaną przeszkody. Czego będzie można się spodziewać? Organizatorzy planują przygotować kładki, równoważnie, opony i zjeżdżalnię.

– Teren daje nam ku temu wiele możliwości – dodaje Piotr Lipiński. – Ustawimy kilka przeszkód wodnych, ściany i snopy siana. Zastanawiamy się także nad sprowadzeniem samochodu lub podobnego sprzętu, przez który będzie trzeba przejść.

Rejestracja na zawody już jest otwarta i prowadzona będzie do 15 września, do godz. 14.00. Opłata rejestracyjna dla osób dorosłych lub dzieci biegnących dookoła jeziora wynosi 30 zł, dla najmłodszych, chcących sprawdzić się na zawodach na plaży – 10 zł. 

Każdy uczestnik, który przekroczy linię mety, otrzyma pamiątkowy medal, ufundowany przez wójta gminy Piotra Kowala. Wzór odznaczenia jest przygotowywany i wkrótce będzie dostępny na profilu Stowarzyszenia „NaNudęMy” na portalu Facebook. 

Na najlepszych zawodników czekają statuetki. To jednak nie koniec nagród. Po ukończeniu biegu zorganizowana zostanie loteria. Spośród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne upominki, w tym vouchery do restauracji. 

– Od lat systematycznie wspieram rozwój inicjatyw sportowych na terenie gminy – podkreśla włodarz Łysomic. – Cieszę się, że Łysomiczek wpisał się w kalendarz lokalnych wydarzeń. Zawody te pozwalają nie tylko sprawdzić się w zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim promują aktywny tryb życia i integrację mieszkańców. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy. Spotkajmy się na starcie.

O idei promocji aktywnego trybu życia przypomina także przewodniczący Rady Gminy Łysomice Robert Kożuchowski.

– Wszelka aktywność fizyczna jest mi niezwykle bliska, dlatego cieszę się, że już drugi rok z rzędu organizowana będzie u nas impreza biegowa – dodaje przewodniczący. – To niezwykle ważne, ponieważ pomysłodawcami zawodów są nasi mieszkańcy. Gmina takim ideom zawsze wychodzi naprzeciw. Niedawno mogliśmy wziąć udział w pierwszej edycji łysomickiego triathlonu. Teraz czas na drugą edycję Łysomiczka.

Rodzinny bieg z przeszkodami to tylko część wspaniałej zabawy na plaży w Kamionkach Małych. Wieczorem odbędzie się wspólna biesiada oraz Festiwal Kolorów, a następnie koncert grupy Just Like Greg, grającej muzykę rockową z elementami metalu czy muzyki funky. W ich twórczości znajdziemy także kilka spokojniejszych dźwięków, które wpadną w ucho każdemu.

Organizatorem II biegu Łysomiczek jest Stowarzyszenie „Dla nas”, przy współpracy wójta gminy Łysomice, firmy F.H.U. Artur Marzec oraz Stowarzyszenia „NaNudęMy”. Zapisy na bieg prowadzone są na stronie www.chronotex.pl.

Dla czytelników dwutygodnika „Poza Toruń” mamy konkurs! Do wygrania jest jeden pakiet rodzinny – dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci. Co wystarczy zrobić, by go zdobyć? Na adres redakcja@pozatorun.pl prześlijcie maila z odpowiedzią na pytanie: ile metrów głębokości ma Jezioro Kamionkowskie? Kto pierwszy, ten lepszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *