Łubianka. Odwołane imprezy, ograniczony dostęp do urzędu, wsparcie dla potrzebujących

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Urząd Gminy Łubianka

W związku z minimalizacją ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, Urząd Gminy Łubianka i podległe mu jednostki oraz Biblioteka – Centrum Kultury zmieniły zasady funkcjonowania. Niektóre imprezy sportowe zostały odwołane. Jednocześnie osoby, potrzebujące pomocy, mogą liczyć na wsparcie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Od 16 marca do odwołania w Urząd Gminy Łubianka ogranicza bezpośrednią obsługę interesantów. Nie oznacza to jednak, że urzędnicy przerywają swoją pracę. Można kontaktować się z nimi telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. Kasa w urzędzie będzie nieczynna, więc wszystkie płatności należy wykonywać drogą elektroniczną. Osobista wizyta w urzędzie będzie możliwa tylko w sprawach rejestracji zgonów i urodzeń, po wcześniejszym umówieniu. Dokumenty można przesyłać elektroniczne, pocztą tradycyjną lub wrzucić do skrzynki podawczej, umieszczonej przed budynkiem urzędu przy ul. św. Jana Pawła II.

REKLAMA

Do odwołania został zamknięty również PSZOK. O telefoniczne lub internetowe załatwianie swoich spraw apeluje także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Zamknięta została także Biblioteka – Centrum Kultury. Oznacza to, że działalność wszystkich sekcji została zawieszona, odwołano także wszystkie zaplanowane zajęcia. Czytelnicy nie muszą się martwić, termin zwrotu wypożyczonych książek został automatycznie przedłużony.

Odwołane zostały także dwa wydarzenia sportowe. Nie odbędzie się III edycja biegów dla dzieci i młodzieży Łubianka Grand Prix 2019/2020, zaplanowana na 23.03.2020 r. oraz XV Mistrzostwa Gminy Łubianka w Futsalu Oldboyów, zaplanowane na 29.03.2020 r.

Jednocześnie osoby starsze, samotne i niepełnosprawne nie zostały pozostawione samym sobie. Wszyscy, potrzebujący pomocy (np. w zrobieniu zakupów), a nie mogący liczyć na wsparcie rodziny, mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod nr tel.: 530-443-882 lub (56)649-56-60. Podobne wsparcie oferuje także Caritas z parafii w Bierzgłowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *