LOTTO Triathlon Energy zaprasza do sportowej zabawy online

Box2 Chełmża Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na tegorocznej mapie zawodów LOTTO Triathlon Energy znalazła się m.in. Chełmża. Z uwagi na trwającą epidemię nie wiadomo, czy wydarzenie się odbędzie. Organizatorzy nie składają jednak broni i zachęcają do wspólnych treningów online na portalu Strava. 

LOTTO Triathlon Energy Club na Stravie oferuje wszystkim chcącym pozostać aktywnymi wirtualną zabawę. Jej celem jest przede wszystkim motywacja do utrzymania formy w tym trudnym dla wszystkich czasie. Trudno przewidzieć, jak długo potrwa obecna sytuacja, dlatego regularne i systematyczne treningi mogą okazać się ważne również dla zdrowia i dobrego samopoczucia. 

REKLAMA

– Sytuacja jest nadzwyczajna, docierają do nas bardzo różne sygnały i prognozy fachowców. Niektóre mówią nawet o tym, że w roku 2020 może nie odbyć się żadna impreza triathlonowa w Polsce, a inne, że już w drugiej połowie maja czy na początku czerwca organizacja zawodów będzie ponownie możliwa. W takich warunkach i okolicznościach trudno cokolwiek planować i w jakikolwiek sposób zakładać kolejne kroki – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów spod znaku LOTTO Triathlon Energy.

LOTTO Triathlon Energy zaprasza więc do dołączenia do zabawy na portalu Strava. Na czym ona polega?

– Nie jesteśmy trenerami, więc nie będziemy rozpisywali ani prowadzili treningów, nie będzie to również wirtualny wyścig na przejechane czy przebiegnięte kilometry. Liczy się systematyczność oraz zastosowanie do zasady 3 x 30 x 130, czyli trenujemy minimum 3 razy w tygodniu, po 30 minut, tak aby nasze tętno wzrosło do 130 uderzeń na minutę. Mogą to być aktywności w domu na trenażerze, na bieżni, bieganie w lesie czy każda inna aktywność fizyczna. W każdym tygodniu wybierzemy 6 osób (3 kobiety i 3 mężczyzn), które nagrodzimy drobnymi upominkami od naszych partnerów i sponsorów – dodaje Adam Greczyło.

W tym roku cykl zawodów miał być wyjątkowy – LOTTO Triathlon Energy obchodzi bowiem swoją piątą edycję. Na terenie całej Polski zaplanowanych z tej okazji zostało pięć dużych imprez triathlonowych. Organizatorzy szacowali, że miało w nich wziąć udział około 3 tys. zawodników. Pierwsze z zaplanowanych zawodów miały się odbyć za 1,5 miesiąca. Ich gospodarzem miało być 24 maja Gniewino. Wydarzenie miało być tradycyjnym rozpoczęciem sezonu na Pomorzu. Regularnie bierze w nim udział 600 zawodników. 

– O tym, czy jakiekolwiek zawody w tym roku będzie można zorganizować, zadecydują względy bezpieczeństwa i możliwości formalnoprawne. Jako organizatorzy zawodów znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Panujący stan epidemii paraliżuje naszą działalność – mówi Adam Greczyło. – Snujemy różne plany, ale najgorsze jest to, że nie wiemy, kiedy ten stan się zakończy, co dodatkowo utrudnia jakiekolwiek planowanie. Decyzje w sprawie poszczególnych imprez będziemy podejmowali najpóźniej 14 dni przed planowanym terminem zawodów.

16 sierpnia cykl miał przenieść się do Chełmży, która jest czwartym z pięciu miejsc odbywania zawodów. Wcześniej, oprócz Gniewina, triathloniści mieli pojawić się w Skarszewach i Bełchatowie. Cykl miał zakończyć się 30 sierpnia w Mrągowie. Czy którekolwiek z zaplanowanych imprez się odbędą, jest – jak podkreślają organizatorzy – nie do przewidzenia. Obecność LOTTO Triathlon Energy na Stravie daje jednak namiastkę tego, co wiąże się z uprawianiem sportu, zarówno profesjonalnego, jak i amatorskiego. Warto też pamiętać, by biorąc udział w zabawie, przestrzegać nowych obostrzeń i dostosowywać się do obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *