Lotto Triathlon Energy w Chełmży już w ten weekend

Box1 Chełmża Sport
fot. Łukasz Piecyk

Już w najbliższą niedzielę 16 sierpnia Chełmża stanie się areną zmagań uczestników kolejnej edycji Lotto Triathlon Energy. Choć do zawodów pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz wiadomo, że rywalizacja będzie wymagająca, a na mecie nie zabraknie niespodzianek – nie tylko tych sportowych.

Pływanie, jazda rowerem i bieg – tak będzie wyglądała niedziela w Chełmży, pod szyldem Lotto Triathlon Energy. Wielkie sportowe wydarzenie rozegra się na trzech dystansach: ½, ¼ oraz ⅛ Ironman. Ponadto na każdym z dystansów odbędzie się rywalizacja sztafetowa. Uczestnicy będą mogli więc sprawdzić się na różnych płaszczyznach, dostosowując swoje umiejętności do odpowiedniego dystansu. Zdecydowanie najtrudniejszy ½ IM to 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Pozostałe to odpowiednio: 0,95 km, 45 km i 10,55 km w przypadku ¼ IM i 0,475 km, 22,5 km, i 5,25 km w przypadku ⅛ IM.

REKLAMA

Wszystko to odbędzie się na wyjątkowej trasie. Etap pływacki rozegra się w wodach przylegającego do centrum miasta Jeziora Chełmżyńskiego. To, co najbardziej może dać się we znaki uczestnikom, czekać będzie na nich jednak dopiero po wyjściu z wody. Zanim dotrą do strefy zmian T1, będą mieli do pokonania schody – i to dosłownie. 72 stopnie dzielić ich będą od rozpoczęcia kolejnego etapu. Ten rozegra się na rowerach. Pierwszych kilkaset metrów trasy wyłożonych będzie brukiem, ale potem będzie już znacznie łatwiej. Dalej czeka ich jazda asfaltową drogą dojazdową do autostrady A1 w kierunku Lisewa, przez Drzonowo i Drzonówko. Z kolei trasa ostatniego etapu prowadzić będzie przez charakterystyczny chełmżyński pomost, prowadzący na drugą stronę jeziora. Po przebiegnięciu go zawodnicy zrobią pętlę i wrócą, kierując się już na metę usytuowaną na chełmżyńskim rynku. 

Starty na poszczególnych dystansach zaplanowano w odstępach czasowych. Triathloniści biorący udział w rywalizacji ½ IM wyruszą już o godz. 8.30. O 10.30 wystartują uczestnicy dystansu ¼ IM. Godzinę po nich, o godz. 11.30, ruszy z kolei ⅛ IM. Na trasie obowiązywać będą limity czasowe, osobne dla każdego z dystansów. W przypadku najdłuższego, trzeba będzie zmieścić się w czasie 7 godzin. Średni dystans posiada ograniczenie do 4 godzin. Najkrótszy trzeba będzie natomiast pokonać w czasie nie dłuższym niż 3 godziny. Zamknięcie trasy każdego z dystansów i zakończenie imprezy zaplanowano na godz. 15.30.

W czasie triathlonowych zmagań zawodnicy będą mieli do dyspozycji ustawione w okolicach startu, mety oraz w strefie zmian przenośne toalety. Dostępne będą również punkty odświeżania, w których będzie można uzupełnić płyny. Zawodnicy podzieleni zostaną na kategorie wiekowe, a najlepsi z każdej z nich otrzymają pamiątkowe nagrody. Oficjalne wyniki zostaną później zamieszczone na stronie internetowej zawodów triathlonenergy.pl.

Na mecie na triathlonistów czeka też coś wyjątkowego. Będą mogli zjeść specjalny posiłek, przygotowany przez pochodzącą z Chełmży finalistkę programu MasterChef Marlenę Cichocką. Honorowy patronat nad imprezą objęli burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński oraz starosta powiatu toruńskiego Marek Olszewski. Najbliższa niedziela przyniesie miastu dużą dawkę emocji. Lotto Triathlon Energy wystartuje już niebawem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.