“Lokalny Animator Sportu”. GCK w Małej Nieszawce otrzymało dofinansowanie

Box2 Sport Wielka Nieszawka
fot. Pixabay.com

7 200 zł udało się pozyskać Gminnemu Centrum Kultury w Małej Nieszawce na realizację projektu „Lokalny Animator Sportu”. Pieniądze pozwolą pokryć koszty wynagrodzeń trenerów „orlika” przy ul. Leśnej w Małej Nieszawce, dzięki czemu zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć m.in. na rozwój infrastruktury.

„Orlik” w Małej Nieszawce obsługiwany jest przez trzech animatorów. Dzięki udziałowi w programie przygotowanym przez Ministerstwo Sportu, wynagrodzenia dwójki z nich zostaną w 50 proc. pokryte przez otrzymane dofinansowanie w okresie od czerwca do listopada. Od początku sezonu „orlikiem” w gminie zarządza Gminne Centrum Kultury w Małej Nieszawce, które przy udziale Urzędu Gminy w Wielkiej Nieszawce złożyło wniosek o pozyskanie wspomnianych środków. 

REKLAMA

– Projekt ma przyczynić się do wzrostu aktywności dzieci. Dofinansowanie do wypłat animatorów pozwoli nam wykorzystać te środki gdzie indziej. W planach mamy odnowienie nawierzchni boisk naszego „orlika” czy drobne naprawy – mówi dr Jarosław Dąbrowski, dyrektor GCK.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *