Tu zjesz dobre lody. Kawiarnia NoVa LodoVa gwarantuje świeżość i jakość

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Niepowtarzalny smak i świeżość – to właśnie tym charakteryzują się lody wytwarzane w kawiarni NoVa LodoVa. Choć miejsce to działa dopiero od roku, to już zaskarbiło sobie sympatię gości. Otwarcie kawiarni było krokiem naprzód po 10 latach prowadzenia w tym miejscu sali zabaw Kinderek. Wybierając się tam teraz, natrafimy na nowoczesny obiekt, łączący w sobie funkcje kawiarni, lodziarni oraz sali zabaw dla dzieci. Dlaczego warto się tam wybrać?

Kluczem do sukcesu było opracowanie unikatowej receptury, która zapewniła idealną kremistość lodów oraz wyrazistość smaku.

REKLAMA

– Zanim otworzyliśmy naszą kawiarnio-lodziarnię, prace nad przygotowaniem receptury trwały ponad rok, praktycznie dzień w dzień, w tym obejmowały kilkanaście wyjazdów do Włoch i praktykę pod okiem najlepszych włoskich mistrzów lodziarstwa – mówi właścicielka kawiarni NoVa LodoVa.

Składniki, jakie wykorzystywane są przy wytwarzaniu lodów, są starannie dobierane i gwarantują najwyższą jakość, nadając im rzadko spotykanego charakteru. 

– Jeśli chodzi o jakość, u nas nie ma kompromisów. Lody muszą być pełnowartościowe i świeże – dodaje właścicielka. – Lody kręcimy każdego dnia, nie mrozimy ich na później, bo wtedy tracą na intensywności, a co za tym idzie, tracą swój smak.

Wybierając się do NoVej LodoVej, mamy więc pewność, że zjemy lody, które zostały przygotowane jeszcze tego samego dnia, z najlepszej jakości składników. O to dba sama właścicielka, która osobiście zajmuje się ich przygotowaniem.

– Klienci czują i doceniają tę świeżość. Nie raz mówili nam, że czują wyrazistość naszych lodów, że smakują naprawdę jak te we Włoszech. Wynika to właśnie z tego, że są przygotowywane codziennie małymi partiami, tak jak odbywa się to w małych włoskich lodziarniach – twierdzi właścicielka kawiarni NoVa LodoVa.

NoVa LodoVa w ofercie ma około 60 smaków lodów, choć w witrynie znajdziemy ich 16. Wynika to m.in. właśnie z tego, że przygotowywane są na bieżąco. Każdego dnia znajdziemy tam inne smaki, więc oferta powinna trafić w gusta każdego miłośnika lodów. Coś dla siebie znajdą dorośli, ale i dzieci, z myślą o których powstały takie smaki jak np. Jednorożec.

– Jednorożec ma delikatny smak wanilii. Barwimy go spiruliną na niebiesko, dzięki czemu jest w 100 proc. naturalny – wyjaśnia właścicielka. – Lody czekoladowe kręcimy na bazie prawdziwej belgijskiej czekolady, a nie z kakao, jak dzieje się to w wielu miejscach. Klienci nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. 

Do dyspozycji są także lody włoskie z automatu. Zazwyczaj takie lody robione są z proszku z domieszką mleka lub wody. NoVa LodoVa przygotowuje je na własnej rzemieślniczej recepturze, dzięki której czuć różnicę. 

Właściciele kawiarni dbają o estetykę ekspozycji lodów i ich podawania. Są więc nie tylko smaczne, ale i cieszą oko. Dodatkowym atutem jest wielkość porcji, na którą nie można narzekać. NoVa LodoVa to jednak nie tylko lody. Zjeść można tu także m.in. ciasta, które również wytwarzane są własnoręcznie i nie zawierają syropu glukozowo-fruktozowego. W ofercie znajduje się oczywiście kawa. Właściciele postawili na jedną z najbardziej cenionych na świecie marek kawy – kawę Illy. Zamawiając ją, można wybrać stopień wypalenia. Klient może zdecydować, czy kawa ma być przygotowana na bazie jasnego, czy ciemnego palenia. 

W wydzielonej części obiektu znajduje się sala zabaw Kinderek, gdzie dzieci już od dekady mogą korzystać z bogatej oferty atrakcji. Rodzice, którzy przyjdą tam ze swoimi pociechami, mogą wypocząć wewnątrz kawiarni lub skorzystać z dostępnego ogródka. Sala zabaw od lodziarni jest oddzielona szybą, która zapewnia możliwość spokojnej rozmowy przy lodach i kawie. 

W NoVa LodoVa organizowane są także różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, można tu zorganizować np. urodziny dla dzieci. Niezależnie od tego typu wydarzeń, kawiarnia działa przez cały czas i jest otwarta na gości. Jest więc świetnym miejscem zarówno na rodzinne wypady, spotkania z przyjaciółmi, jak i spotkania biznesowe. Miejsce jest bardzo dobrze przygotowane pod rodziny z dziećmi. Mamy mogą skorzystać ze specjalnego pokoju, w którym mogą nakarmić i przewinąć dziecko. 

Właściciele lokalu przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa swoich klientów, co jest szczególnie ważne w dobie pandemii. W lokalu zamontowany został zaawansowany system oczyszczania powietrza. Taki sam, jaki wykorzystywany jest na salach operacyjnych w szpitalach. Wszystko po to, by zapewnić gościom bezpieczeństwo. 

Kawiarnio-lodziarnia NoVa LodoVa wraz z Centrum Zabaw Kinderek mieszczą się przy ul. Chrobrego 93. Otwarte są przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00-20.00. W soboty kawiarnia czynna jest dodatkowo godzinę dłużej – do 21.00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *